Jaký parfém zvolit pro zimní období

S nastupující zimou přichází potřeba teplejšího oblékání a s ním se do jisté míry pojí i výběr vůní. Pokud tedy nemáme svůj parfém, který nás charakterizuje a parfémy nebo slabší toaletní vody střídáme podle nálady. V takovém případě je vhodnější rozdělit si je na ty pro chladnější a teplejší čas. Svěží chladivé letní vůně stejně jako ovocné totiž s huňatými svetry a kabáty příliš nekorespondují, nedokáží se ani přes silnou vrstvu šatstva plně rozvinout. Naopak silnější, kořeněnější vůně v zimním období lépe vyniknou

 Zimní parfémy, ilustrační foto Zdroj: Parfemy.cz

 Podmanivá vůně by měla být součástí každé ženy. Vůní na sebe upozorňujeme své okolí a měly bychom ji volit tak, abychom se s ní ztotožnily a také nás hned neomrzela.

 

Jak zvolit tu správnou?

V létě volíme jemné svěží vůně plné ovoce a květin. Nejlépe lehké kolínské. V chladném období tyto vůně na příliš chladné kůži zakryté mnoha vrstvami oblečení nevyniknou. Je tedy lepší volit silnější a podmanivější vonné tóny. Místo kolínské nebo toaletních vod sáhněte po parfémech či parfémových vodách. Do zimy se hodí kořeněné, dřevité parfémy s nádechem orientu. V chladném období také neuděláte chybu s parfémy v tónech čokolády, vanilky, kávy nebo exotického ovoce. Z koření je dobré vsadit na vanilkový lusk, kardamom, bergamot, uklidňující náladu dodávají esence santalu nebo cedru.

„V zimě se nebojte si nanést parfému více – za uši nebo na předloktí, všude tam, kde dobře pulsuje krev. U silnějších parfémů máte pak jistotu, že budete krásně vonět po celý den, což u lehkých vůních není pravidlo. Lehce navonět si můžete třeba i kožíšek u zimní bundy. Nejlépe se vůně drží na přírodních materiálech. Parfém také krásně voní na umytých vlasech, především pokud máte vlasy dlouhé, tak se při každém pohybu hlavy kolem vás rozvoní krásná vůně,“ radí Dagmar Korbová Krůzová z Parfemy.cz.

 

Chloé Foto: Parfemy.cz, oficiální zdroj

Chloé
Foto: Parfemy.cz, oficiální zdroj

 

S výběrem počkejte na ráno

Ať je léto nebo zima, při nákupu voňavky platí podobná pravidla. Nejlepší je na nákup hned po ránu, když náš čich není ještě po celém dni unaven. Dobré je také nekupovat voňavku ve stresu, nebo když jste nemocní. Před tím než vyrazíme na nákup nenanášíme na ruce žádné vonné gely nebo krémy. Vůně by pak mohla mít na kůži jiný nádech. V obchodě si nepřivoníme k více než 4 vůním, protože poté jsou již čichové buňky unavené. Parfémy skladujeme nejlépe v papírové krabičce. Pokud krabičku nemáme, uchováváme je na místě, kam nesvítí slunce a je zde okolo 20 stupňů Celsia.

A do jaké zimní vůně se letos obléci? „Klasikou je například nestárnoucí J´adore od Diora, která je svojí výraznou květinovou vůní ideální do zimních dní. V zimě vás také krásně zahalí výrazná a bohatá vůně orientu v podobě parfémové vody Chloé Intense,“ dodává Dagmar Korbová Krůzová.

 

Dior J´adore  Foto: Parfemy.cz, oficiální zdroj

Dior J´adore
Foto: Parfemy.cz, oficiální zdroj

 

Zdroj: Parfémy.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.