Jakože, cože?! Festival chuťových explozí je za dveřmi

První říjnový víkend čekají návštěvníky Piazza Domino na pražském Andělu neobvyklé chuťově zážitky v podobě netradičních degustačních menu vybraných restaurací.  Ochutnat tu budete moci extravagantní pokrmy například z vitariánské restaurace Secret of Raw (Tajemství syrové stravy), Molekulární kuchyně Petra Koukolíčka nebo moderní restaurace Epopey, Soup in the city, Oblaca, Snails day, Dish, japonské a thajské restaurace Saké, Rybáren Praha a mnoha dalších. Degustační food festival s příhodným názvem JAKOŽE, COŽE ?! vás zasvětí do těch nejulítlejších chuťových kombinací předních šéfkuchařů, kteří působí ve známých pražských podnicích.

Foodfestival Jakože, cože?! Foto: ©Lasedesignen - fotky&foto, oficiální zdroj

Co takhle kaviár pro vegetariány z okurek nebo máty, jedlou hlínu, čokoládu na slano nebo kouřící drink? Nebo na vlastní oči vidět a na vlastní chuťové pohárky zažít jak vypadá a chutná štrůdl nebo drink v jiném skupenství. Zúčastněné restaurace, bary a kavárny vytvořily exkluzivně pro festival menu, jež jsou složeny z ingrediencí, které spolu na první zdání nehrají zrovna prim. Stačí však první sousto a vaše chuťové buňky, které se připravily na opravdový šok, zažijí překvapivou harmonii.

 

Chuťovky do stovky

Známé nádvoří Piazza Domino na Andělu u kina Cinestar a hotelu Andel’s zahalí 4. – 5. října vždy od 11 do 20 hodin na pohled prapodivné pokrmy. Jíst se bude vevnitř i venku, takže účastníci mohou dorazit, i když bude deštivo. Vstupné na festival je zdarma, návštěvníci budou moci volně ochutnávat ze kteréhokoliv stánku, kde se budou ceny jednotlivých chodů pohybovat od 70 -100 Kč. Zábavu zajistí Radio City a kuchařské workshopy s šéfkuchaři.

 

Experimenty i ve vaší kuchyni

Food festival JAKOŽE, COŽE?! pro návštěvníky připravil seriál workshopů o vaření, jež se tradičně těší v Čechách velké oblibě. Od mistra molekulární kuchyně Petra Koukolíčka se naučíte, co potřebujete u výroby kouřícího drinku, nebo vás zavedená kuchařská škola Chef Parade poučí, že chutě, které nejdou obvykle dohromady, nebo výrazně kontrastují, mohou být naprosto dokonalým spojením.

Příprava 'kaviáru' Foto:©Molekulární kuchyně Petra Koukolíčka, oficiální zdroj

Příprava ‚kaviáru‘
Foto:©Molekulární kuchyně Petra Koukolíčka, oficiální zdroj

 

Festival on-line

Více o akci naleznete na FB

Celou akci si nenechá ujít ani gastro web fresh.iprima.cz, který bude z festivalu živě reportovat a lákat na speciální a roztodivná menu.

Více informací se o molekulární kuchyni dozvíte zde www.molekularnicatering.cz

 

 Zdroj: Foodfestival Jakože, cože?!

2 komentáře

 1. Odpovědět

  Ani to pomalu dočíst nemůžu, už se mi sbíhají sliny.. :)

  Škoda, že takových akcí není víc. Často mi přijde, že spojsta čechů považuje za národní jídlo klobásku s hořčicí a pivo. To samozřejmě není vůbec špatné, ale stálo by za to si párkrát zaživot zkusit „být gurmán“ :D

  • Roco on 7.10.2014 at 23:12

  Odpovědět

  Jestli to nebude tím, že to máme nazkoušené, že to žaludek zvládá :) Jednou jsem zkusil molekulové pití, fakt jen zkusil a dobře mi moc nebylo:( Experimentů se ale nebojím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.