Jak vyzrát na ucpané okapy

Úkolem okapových svodů je zachycovat a odvádět dešťovou vodu, ale vysvětlujte to padajícímu listí nebo větvičkám. K tomu, aby se nezvané podzimní pozdravy přírody v okapech neusazovaly a neucpávaly je, pomůže jednoduchá řešení v podobě zachycovačů listí, a celoročně například i měchů.

Okapový zachycovač listí od HPI-CZ Foto: HPI-CZ, oficiální zdroj 

 

Zatímco košíky, které se vkládají do ústí okapového svodu zabraňují pouze jeho ucpání a následnému přetékání vody přes okap, polyetylenové mřížky vytvoří nad žlabem ochranný kryt, který propustí vodu, ale listí nebo jehličí zachytí a vítr je pak přirozeně odfoukne. Nabízí je společnost HPI-CZ, která se specializuje na stavební příslušenství pro všechny druhy střešních krytin a kompletní sortiment pro zateplování budov.

Okapový zachycovač listí od HPI-CZ - role Foto: HPI-CZ, oficiální zdroj

 

 

Snadná instalace

Okapový zachycovač listí od společnosti HPI-CZ je dodáván ve dvoumetrové roli a ve dvou šířkách 180 mm a 280 mm. Po rozbalení role se zachycovač nechá chvíli odpočinout, aby získal svůj přirozený tvar. Poté se vloží do okapu, přičemž jeho kovové úchytky musí být umístěny na horní části okapu. Následně se kovové úchytky přes hranu okapu ohnou a pevně přitáhnou kleštěmi. Montáž je tedy velmi jednoduchá. Výrobce  pamatuje i na estetický dojem, proto jsou oba rozměry v nabídce ve dvou barvách, hnědé a přírodní světle šedé.

Okapový zachycovač listí od HPI-CZ - rozvinutá role Foto: HPI-CZ, oficiální zdroj 

 

 

Kde objednat

Prostřednictvím stránky www.testthebest.cz, kde HPI-CZ nabízí stavební materiály za zvýhodněné akční ceny. Zboží lze objednávat také z e-katalogu umístěného na webu www.hpi.cz, kde jsou uvedeny i podrobnosti o sortimentu. Stálí obchodní partneři mohou zboží objednávat prostřednictvím stávajícího objednávkového systému.

 

 

Zdroj: HPI-CZ

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.