Jak pečovat o svůj plnovous

Pořádný plnovous je již několik let jedním ze znaků trendy muže. Spousta pánů si svoje vousy trpělivě nechává růst do ideální délky a tvaru. Vědí však, jak o ně pečovat? Správná péče o vousy je přitom zásadní nejen pro jejich vzhled, ale zejména zdraví a celkové pohodlí nositele. Na následujících řádcích poradíme, co dělat, aby plnovous každého muže nejen dobře vypadal, ale také zůstával nepoškozený.

Kosmetiky Bulldog Foto: Bulldog, oficiální zdroj

 

Česání

Každý plnovous je potřeba pravidelně pročesávat, a to z několika důvodů. Jednak, aby v něm nezůstávaly nečistoty, dále aby držel perfektně tvar a nedocházelo ke třepení jednotlivých vousů. V neposlední řadě se česáním docílí, aby vousy rostly správným směrem. Za tím účelem jsou běžně k dostání speciální hřebeny vyrobené ze šetrných materiálů, které jemné vousy během česání nepoškodí. Po každém česání se doporučuje vousy také kartáčovat. Tím dojde nejen k jejich narovnání a zbavení nečistot, ale také promasírování pokožky. Navíc zabrání vysychání vousů. Česat a kartáčovat by pánové měli vousy každý den, ideálně však dvakrát denně, například ráno a večer.

 

Správné mytí

Plnovous je potřeba dvakrát až třikrát týdně umýt, a to nejen z hygienických důvodů, ale také kvůli zbavení odumřelých buněk pokožky. Na trhu již existuje spousta šamponů navržených speciálně k mytí vousů. Jde například o Originální šampon a kondicionér na vousy Bulldog, který je v České republice nově k dostání. Obsahuje čistě přírodní rostlinné složky, včetně aloe vera, která vousy zjemňuje a zvlhčuje, kameliového oleje, jenž vousy a pokožku chrání před poškozením a výtažků zeleného čaje zpomalujícího stárnutí pokožky. Vousy se myjí podobně jako vlasy. Nejdříve je tedy pečlivě propláchněte čistou vodou a poté nanesete šampón ideálně s kondicionérem, který dodá plnovousu plný vzhled a energii. Pečlivě promydlete a spláchněte tak, aby ve vousech nezůstaly žádné zbytky po šamponu. Plnovous poté vysušte, u delšího plnovousu můžete použít fén.

 

Správný olej

Po každém umytí vousů by mělo následovat olejování. Správně zvolený olej vousy vyživuje a hydratuje. Nemělo by se tedy na pravidelné olejování zapomínat. Olej také pomáhá zmírnit svědění pokožky a vousy čerstvě provoní, přičemž ty po jeho aplikování zůstanou měkké a zářivé. Také na českém trhu je již k dostání několik velmi kvalitních olejů na vousy. Jedná se například o olej značky Bulldog opatřený kapátkem pro pohodlnou aplikaci. Olej naneseme kapátkem rovnoměrně do plnovousu, nejlépe směrem odshora dolů a potom vmasírujeme do vousů a pokožky. Olej se pak již nesmývá.

Olej na vousy Bulldog Foto: Bulldog, oficiální zdroj

 

Balzám a vosk

Dalšími neocenitelnými pomocníky při péči o vous jsou balzám a vosk. Ten se používá především pro vytvarování kníru a jeho aplikace je stejná, jako v případě vosku na vlasy. Naproti tomu balzám pomáhá při péči o samotný plnovous, jelikož jej zvlhčuje, vyživuje a tvaruje. Balzám na vousy Bulldog navíc podle studií a testů zanechává vousy o 86 % měkčí, o 70 % zářivější a o 70 % méně mastné. Pomáhá také při úpravě a stylingu a rychle se absorbuje.

 

 

Zdroj: Bulldog

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.