Jak mít do léta nohy jako bohyně

Nastává opět čas krátkých sukní, šortek a otevřených bot, což si neodkladně žádá dát nohy po zimě do formy. Je třeba vyhlásit válku celulitidě, chloupkům, popraskané a ztvrdlé kůži a dalším kosmetických chybičkám.

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Stačí se za teplých dnů podívat po kolemjdoucích nebo spolucestujících a rázem se chce vydat zákaz otevřené obuvi všem, kteří o své nohy nepečují. Taková přehlídka degenerativních a kožních onemocnění nebo jen nepečování často člověku zhoupne žaludek a vezme chuť na oběd. Jako drsný způsob diety možná dobré, ale z estetického hlediska ji těžko lze akceptovat. Proto začněte s péčí co nejdříve, aby na vaše nohy bylo v létě radost pohledět!

 

Pedikúra je základ

A kde začít? Přeci od podlahy, tedy od chodidel. Dobrá pedikúra je základ. Můžeme mít sebehezčí sandálky, ale nehezky upravené nohy celkový dojem velice kazí. Během podzimu a zimy dostávají nohy pořádně zabrat. „Celý den chodíme v uzavřených botách a v teplých ponožkách, takže kůže nemůže dýchat a snadněji popraská,“ radí Veronika Sajdoková z CCC. Dobrý tip na jemná a pěkná chodidla je domácí peeling. „Smíchejte mořskou sůl s olivovým olejem a naneste na chodidla, dobře promasírujte, smyjte a pak použijte pemzu, uvidíte, že nožky budou jako z alabastru. Nezapomeňte chodidla namazat krémem, skvělá je vazelína nebo kaštanový gel,“ dodává Veronika Sajdoková z CCC. Samozřejmostí jsou také pečlivě upravené nehty.

 

Dlouhodobá sladká depilace

K tomu, aby nohy vypadaly perfektně, musí být také hladké. Pokud vám chloupky rostou častěji, žiletku vyměňte za vosk. Vyzkoušejte např. epilaci cukrovou pastou. Jedná se o jeden z nešetrnějších způsobů depilace, při které se chloupky vytrhnou i s kořínky. Depilace cukrovou pastou je méně bolestivá než ta klasická. Chloupky pak také méně zarůstají a nohy vydrží hladké až 5 týdnů. Cukrová pasta je ideální volbou, pokud jedete na delší dovolenou. Aby nohy byly krásně jemné, použijte dva dny po depilaci kvalitní peeling nebo lufu, zabráníte tím i případnému zarůstání chloupků.

Máte-li na nohou nehezké žilky, použijte punčochy ve spreji. Ty zakryjí drobné nedostatky pleti. Jsou vhodné především v letním období, kdy je nošení klasických punčocháčů nepříjemné.

 

Letní strašák celulitida

Jedním ze strašáků léta bývá pro ženy také celulitida. Pokud již celulitida vaše tělo navštíví, asi se jí úplně nezbavíte, ale můžete ji zmírnit.Vhodná strava pomůže pomerančové kůži předejít, vyhněte se potravinám, které pomáhají v těle zadržovat vodu, jako je sůl, smažené věci, káva, cukr nebo tvrdý alkohol. Do svého jídelníčku zařaďte naopak šťavnaté ovoce, mléčné produkty a celozrnné pečivo.

Zapomeňte na „zázračné“ krémy a gely, nejlepší je kromě zdravého jídelníčku také aktivní pohyb, kterým lze zbytečné hromadění tuku v podkoží zmírnit. Během cvičení se odplavují toxiny a snižuje se tím množství nevzhledných dolíčků. Pro odstranění nevzhledných dolíčků je nejlepší cvičení, které kombinuje fitness a silový trénink. Celulitidy se nezbavíte za pár týdnů. Jedná se o dlouhou cestu, proto by se mělo začít cvičit co nejdříve. Aby cvičení mělo efekt, zkuste cvičit v kompresních punčochách. Na začátku to možná bude nezvyk. Cvičení také doplňujte účinnými lymfatickými masážemi. Přednost dávejte ale ruční masáží před strojovou.

 

Zdroj: CCC

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.