Jak herečce Anně Linhartové narostla křídla

Z mladé herečky se stal motýl s měděnými křídly. Pro focení kalendáře v rámci osvětové kampaně o životě s nemocí motýlích křídel 12 plus 12 je pro ni z pravých vlasů vytvořila známá vlasová stylistka Jana Burdová. Tématem kalendáře pro letošní rok se stal právě motýl jako symbol onemocnění EB, tzv. nemoci motýlích křídel. K přípravě kalendáře bylo přizváno 12 umělců z různých oborů, kteří pro ně charakteristickým tvůrčím materiálem a ve spolupráci s populárním českým umělcem, svým motýlům vdechli život.

Anna Linhartová v kalendáři 12 plus 12. Styling Jana Burdová Foto: DEBRA ČR, oficiální zdroj

Anna Linhartová v kalendáři 12 plus 12. Styling Jana Burdová
Foto: DEBRA ČR, oficiální zdroj

 

Protagonisty fotografií nového kalendáře kampaně 12 plus 12 jsou čeští populární umělci – Tereza Voříšková, Dan Bárta, Eva Josefíková, Anna Linhartová, Jakub Kohák, Vica Kerekeš, Terezie Kovalová, Barbora Poláková, Kateřina Winterová, Jana Plodková. Na jedné fotografii spolu tančí Nataša Novotná, Adéla Pollertová a Pavla Kratochvílová. Autorkou koncepce i samotných fotografií je Lucie Robinson, která s DEBRA ČR na kalendáři spolupracovala již počtvrté.

Pestrost a neopakovatelnost pojetí motýla ve fotografiích pak přinesli umělci různých oborů. Mezi těmi, kteří se podíleli na realizaci letošního kalendáře, jsou sklářský designér a výtvarník Rony Plesl, módní návrhář Jakub Polanka, květinový choreograf Mario Wild, originální šperkařka Janja Prokić, ilustrátor Vladimír Strejček, tatéři Ondrash/Ondřej Konupčík a MUSA/Lukáš Musil, designér obuvi a oděvu Pavel Brejcha, designér Jan Činčera, Divadlo Toy Machine nebo právě vlasová designérka Jana Burdová.

List kalendáře pro měsíc srpen tak zdobí herečka Anna Linhartová, které „narostla“ křídla z lidských vlasů, jejichž velikost a zpracování vyvolávají křehký a půvabný dojem lehkosti.  Za ním stojí práce vlasové designérky a trojnásobné držitelky titulu Kadeřník roku a Art Designérka značky Redken Jany Burdové. „Mám ráda, když mohu představit kadeřnickou práci v jiném rozměru. V rámci projektu 12 plus 12 jsou to navíc rozměry hned dva. Výtvarná práce s vlasy – je skvělé, když lidé uvidí, co vše je možné s tímto materiálem vytvořit. Vlasy jsou orgánem lidského těla, rostou z nás. Je to podobné, jako bych pracovala s lidskou kůží. Proto mě to tolik oslovuje. Druhý rozměr je pomoc lidem v nepředstavitelně těžkém životním údělu. Děkuji DEBŘE za příležitost k této pomoci alespoň trochu přispět,“ komentuje vlasová designérka Jana Burdová.

Pro Janu Burdovou se tento projekt stal velkou výzvou a spolupráce s dalšími špičkovými výtvarníky bylo přesně to, co ji motivovalo překonat sama sebe. Využila svých zkušeností ze soutěží, konkrétně z avantgardních kolekcí, z nichž si odnesla řadu ocenění, včetně AIPP z Paříže. „Podíváte-li se na kadeřnické výtvarné práce, máte pocit, že jsou celé z vlasů. Je to pravda pouze částečně. Bez přesné formy by vlasy v tak výstředních tvarech nemohly fungovat. Proto je třeba nejprve vytvořit formu a pak na ni vlasy aplikovat,“ vysvětluje Jana Burdová a dodává: „Na motýlovi jsem pracovala několik dnů. A s pravými vlasy, použila jsem jich opravdu hodně. Anna Linhartová, které vlasová křídla na jeden den „narostla“ je nesla statečně a je v nich moc krásná. Přesně splnila mou vizi křehkosti a zranitelnosti, jenž tolik vystihuje mou představu o životě lidí s onemocněním motýlích křídel.“

 

Podrobné informace o křtu kalendáře naleznete na webových stránkách www.debra.cz, www.12plus12.cz.

 

Zdroj: DEBRA ČR

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.