HUG – koncert pro více smyslů

Mimořádně intenzivní hudební zážitek čeká na návštěvníky série nestandardních koncertů britské zpěvačky a skladatelka Verity Standen s vypovídajícím názvem HUG, které se uskuteční v pražském prostoru Venuše ve Švehlovce ve dnech 2., 3., 4. a 5. listopadu. Interaktivní intimní dvacetiminutový koncert je určen pro omezený počet posluchačů, každý návštěvník má totiž svého zpěváka, v jehož objetí prožije celý koncert.

Koncert Verity-Standen-HUG Foto: Kai Murphy/Hlasohled, oficiální zdroj

Koncert Verity-Standen-HUG
Foto: Kai Murphy/Hlasohled, oficiální zdroj

 

 

HUG umožňuje oprostit se od svého okolí a se zakrytým zrakem prožít zpěv v těsné blízkosti toho, v jehož hrdle vzniká, vnímat jeho dech a nerušeně se oddat zdálky i blízka znějící vícehlasé kompozici. Výsledkem je jedinečný a pod kůži se vrývající zážitek. „Vnímat něčí náruč ve chvíli, kdy se ten člověk vypořádává se složitým druhým hlasem, je nejniternější a nejbezprostřednější možný prožitek hudby jakožto lidského vyjádření. Hudbu nejen slyšíte, ale fyzicky cítíte, jak Vámi projíždí, celé Vaše tělo zpívá jako anténa naladěná na nebesa,“ zhodnotil představení britský TimeOut.

„Úžasné na tom je to pestré společenství lidí. Jejich hlasy dělají z představení HUG cosi jedinečného, protože HUG zní v každém místě, kde ho hrajeme, úplně jinak a to je skvělé. V HUGU je vztah mezi zpěvákem a posluchačem rovnocenný a každý si odnese tolik, kolik do toho vloží. Domnívám se, že teď už jsem jen prostředníkem. Tu věc jsem napsala, ale nyní ji pokaždé odevzdávám a žije si svým životem. Kolem hlasu a způsobu jak ho prezentovat je hodně snobství. Na to já nevěřím. Každý má hlas a každý dokáže vydávat zvuky a každý dokáže zvuky slyšet. Snažím se kolem hlasu vytvořit otevřenost, kde se nesoudí,“ vysvětluje autorka projektu Verity Standen.       

 

Videopozvánka z youtube:

 

 

 

Praktické informace

Představení se konají každý den třikrát, a to od 19, 19.45 a 20.30. hod. Autorka projektu Verity Standen, přijíždí na pozvání Hlasohledu, centra pro práci s lidským hlasem. Více informací na www.hlasohled.cz.
Předprodej vstupenek v hodnotě 120 Kč je v síti Goout – https://goout.net.

 

 

Kdo je Verity Standen             

Skladatelka, hudební režisérka a performerka ve své tvorbě zkoumá lidský hlas a hledá neobvyklé způsoby, jak jej v rámci živého vystoupení využít. V posledních letech se jí dostalo velikého ohlasu jak od diváků, tak i od odborné kritiky. Za scénické vokální dílo HUG získala v roce 2016 britské ocenění Off West End TBC Award 2016 a byla nominována na ceny The Arches Brick Award and a Total Theatre Award.  Absolvovala několik mezinárodních turné, v této chvíli je v Číně; zároveň skládá hudbu pro projekt propojující soudobou operu a s tanečním představením, premiéra proběhne v roce 2017. Dále připravuje projekt hudebního designu pro pacienty londýnských nemocnic, natáčí hudbu k nezávislému dokumentárnímu filmu atd.

Další informace najdete na jejích webových stránkách.

 

 

Zdroj: Hlasohled

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.