Hudební festival Hrady CZ zakončí své letošní putování na Bezdězu

Z moravského Bouzova se hudební festival Hrady CZ vrací 28. a 29. srpna zpět do Čech, kde stylově – na královském hradě Bezděz ukončí letošní putovní koncertní sérii. I na Bezdězu se areál festivalu vzhledem k rozšíření programu otevře v pátek již v 16 hodin a pro koncerty nabídne dvě festivalová pódia. V sobotu se jeho brány otevřou v půl jedenácté. Na poslední festivalový víkend lze očekávat příjezd značného počtu návštěvníků, proto organizátoři opět doporučují přijíždět pokud možno s předstihem, aby se zamezilo zácpám na parkovištích a u vstupů do areálu.

Hrady CZ: Xindl X Foto: Hrady CZ, oficiální zdroj

Hrady CZ: Xindl X
Foto: Hrady CZ, oficiální zdroj

 

Páteční program zahájí v 18 hodin na speciálně upraveném autobusu nazvaném Red Bull Tour Bus, jenž funguje zároveň jako plnohodnotné koncertní podium, kapela Wohnout. První festivalový den se mohou návštěvníci těšit také na Mandrage, Tomáše Kluse, Monkey Business, Pipes and Pints a Mydy Rabycad a tradiční karneval v maskách. V sobotu 28. srpna dvě velká pódia rozezní například kapely Chinaski, No Name, Wanastowi Vjecy, Čechomor, Mig 21 či zpěvačka Anna K.

Sobotní program začne v půl dvanácté a nabídne dále například koncerty Xindla X, Sto zvířat, Visacího zámku, Inekafe nebo Tata Bojs. Vystoupí zde také „hradní nováčci“ – kapela Gazdina Roba.

 

 

Interpreti ne Bezdězu: Wohnout, Mydy Rabycad, Pipes and Pints, Monkey Business, Mandrage, Tomáš Klus, Gazdina Roba, Mig 21, Portless, Sto zvířat, Čechomor, Chinaski, Wanastowi Vjecy, No Name, Xindl X, Visací zámek, Anna K., Inekafe, Tata Bojs

 

Hrady CZ: Jiří Macháček a jeho Mig 21 Foto: Hrady CZ, oficiální zdroj

Hrady CZ: Jiří Macháček a jeho Mig 21
Foto: Hrady CZ, oficiální zdroj

 

 

Kompletní program na Bezdězu

Pátek 28. 8.

areál otevřen od 16.00

STAROPRAMEN STAGE 
19.00 – 20.00 Monkey Business 
21.00 – 22.00 Mandrage 
22.00 – 22.30 vyhlášení nejhezčích karnevalových masek

23.30 – 00.30 Tomáš Klus

RED BULL TOUR BUS 
18.00 – 19.00 Wohnout
20.00 – 21.00 Mydy Rabycad
22.30 – 23.30 Pipes and Pints

Sobota 29. 8.

areál otevřen od 10.30

STAROPRAMEN STAGE 
11.30 – 12.00 Gazdina roba 
13.00 – 14.00 Mig 21 
15.00 – 16.00 Portless 
17.00 – 18.00 Sto zvířat
19.00 – 20.00 Čechomor 
21.00 – 22.00 Chinaski 
23.00 – 24.00 Wanastowi Vjecy

BOHEMIA CHIPS STAGE 
12.00 – 13.00 No Name 
14.00 – 15.00 Xindl X 
16.00 – 17.00 Visací zámek

18.00 – 19.00 Anna K. 
20.00 – 21.00 Inekafe 
22.00 – 23.00 Tata Bojs

 

Vybavený kemp

Také v podhradí Bezdězu vyroste oplocený hlídaný a v noci osvětlený VIP Hradní kemp, v němž bude návštěvníkům k dispozici recepce i úschovna s nonstop provozem, zázemí pro dobití mobilních telefonů, sprchy s teplou vodou, umývárny a sociální zařízení. Nadále však bude možné stanovat zdarma ve stanovém městečku. U vchodu do kempu najdou prodejnu potravin. Chybět nebudou ani úschovny kol a batohů a velkokapacitní parkoviště. Festivalový areál se nachází na kraji obce Bezděz, zhruba tři kilometry od stejnojmenné železniční stanice.

 

Po stopách slavného vězně

I ti, pro něž není historie zrovna koníčkem, si pravděpodobně nenechají ujít šanci prohlédnout si majestátní hrad, který patří k nejlépe dochovaným a údajně i nejtajemnějším u nás. Hrad Bezděz včetně jeho prohlídkových tras si totiž budou moci návštěvníci festivalu prohlédnout zdarma v rámci festivalové vstupenky. Možná se tak prvně seznámí s místem a příběhem vězněného Václava, kterého sem odvlekl spolu s jeho matkou královnou Kunhutou nechvalně proslulý kancléř Ota Braniborský poté, co Přemysl Otakar II našel smrt v bitvě u Suchých Krut na Moravském poli. Až si pak před vámi někdo povzdychne, že se cítil: „jako vězeň na Bezdězi“, budete si moci vybavit právě pocit, jaký asi zažíval tehdy teprve sedmiletý královský potomek. Bezděz nemá ale jen tuto temnou minulost. Oproti Karlštejnu se mu nedostalo takovvé popularity, přestože byl stejně oblíbeným místem pobytů císařer Karla IV.

Návštěvy hradů, pod jejichž ochranou se Festival Hrady CZ koná, jsou součástí partnerské spolupráce festivalu s Národním památkovým ústavem, který pro fetival Hrady CZ připravil projekt s názvem Neobjevené památky. Tentokrát organizátoři poprvé nabízejí dokonce jednu vstupenku zdarma na dalších 36 historických objektů. Každý z osmi festivalových hradů má partnerskou „neobjevenou“ památku i ve svém regionu, konkrétně v případě Bezdězu je to hrad Grabštejn. Na Neobjevené památky je možné získat po předložení festivalové vstupenky vždy druhou vstupenku zdarma. Akce 1+1 platí po předložení festivalové vstupenky pro běžné prohlídkové trasy na všech 36 objektech neobjevených památek kdykoliv v období do 30. září letošního roku.

 

Vstupenky na festival

Permanentky na festival Hrady CZ lze již jen do dne před akcí na zakoupit za sníženou cenu 680 korun v předprodejní síti Ticketstream. V nabídce jsou i speciální balíčky s ubytováním ve VIP Hradních kempech za aktuální cenu 880 korun. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet. Na místě budou permanentky k dostání za 780 resp. 1000 korun. V prodeji jsou i jednodenní lístky a pořadatelé poskytují slevy dětem do 6 a 12 let v doprovodu rodičů. Se vstupenkou na festival mají návštěvníci zdarma i vstup na jednotlivé hrady.

Další informace najdete na www.hradycz.cz a facebook.com/CESKEHRADY. Seznam Neobjevených památek je na stránkách www.npu.cz  
 

Zdroj: Hrady CZ/Nedomysleno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.