Holení jak od pana Bonda

Člověk by si řekl, že v oblasti péče o vousy není zas tak mnoho prostoru pro inovaci. Zastřihovač vousů Philips BT9290 se nás ale snaží přesvědčit o opaku. Pracuje totiž s laserovým naváděním.

 

Zastřihovač Philips BT9290 spolu s příslušenstvím Foto: Philips, oficiální zdroj

Zastřihovač Philips BT9290 spolu s příslušenstvím Foto: Philips, oficiální zdroj

 

Laserová technologie Philips Laser Guide promítá v místech, kde chcete vousy upravovat, viditelnou červenou světelnou linii a poskytuje tak jasnou nápovědu, kde byste se měli se zastřihovačem pohybovat, aby jednotlivé kontury byly symetrické a pokud možno přesné. Laserové navádění se snadno aktivuje pouhým stisknutím tlačítka na zadní straně zastřihovače a umožňuje tak jednoduché zapnutí kdykoliv během zastřihování.

Laserová technologie Philips Laser Guide promítá v místech, kde chcete vousy upravovat, viditelnou červenou světelnou linii Foto: Philips, oficiální zdroj

 

Philips BT9290 disponuje mimo jiné oboustranným zastřihovačem s možností 17 nastavení délky zastřižení v rozmezí 0,4 mm do 7 mm s přesností 0,2 mm. Zatímco na jedné straně je zastřihovač široký 32 mm, druhá strana nabízí 15 mm široký přesný zastřihovač, určený pro tvarování ornamentů nebo úpravu špatně dostupných míst, např. pod nosem a kolem úst. Je navržen tak, aby stříhal velmi těsně u pokožky, a přesto ji přitom chránil. Jeho malá velikost usnadňuje sledování prováděných úkonů, tvoření jemných linií a detailů. Odolný kovový zastřihovač má zaoblené hrany, které jsou šetrné k pokožce. Součástí balení jsou také hřeben na vousy pro rychlé a rovnoměrné zastřihování a hřeben na jemné detaily, který můžete použít v obtížně přístupných místech nebo k zaoblení okrajových linií vousů.

Součástí zastřihovače Philips BT9290 je LED displej, který přehledně zobrazuje zvolené nastavení délky, stejně jako informuje o stavu nabití akumulátoru, takže nehrozí nečekané vypnutí v důsledku vybití baterie. Zastřihovač umožňuje jak šňůrový, tak i bezšňůrový provoz, přičemž jedna hodina nabíjení zajistí 60 minut nepřetržitého akumulátorového provozu. Philips BT9290 je voděodolný, a proto je snadné jej čistit pod tekoucí vodou. Navíc je bezúdržbový, ocelové břity zastřihovače se o sebe jemně otírají a během stříhání se tak samy brousí, zůstávají stále ostré.

 

Zdroj: Philips, oficiální zdroj

5 komentářů

Skip to comment form

 1. Odpovědět

  Kolik taková sranda stojí? Je to určitě dobrý nápad, těžko říct, kolik lidí to osloví.. Já sám bych to rád vyzkoušel, ale nevím, jestli si s tím nebudu připadat jak na výletu do budoucnosti :D

   • L.V. on 17.8.2014 at 21:27
   • Autor

   Odpovědět

   Výrobce uvádí jako orientační maloobchodní cenu 2999 Kč.

   Osobně bych pro to asi využití nenašel, ale jistě se najde dost lidí, kteří dbají na dokonale přesné linie vousů:-)

   1. Odpovědět

    Tak to je tak pro ty, co si kupují vyšší třídu a potřebují mít dokonalé vousy. No, strniště jako strniště, když se to nevyvede tak to vezmu celé, ne? :)

     • Hugo on 18.8.2014 at 16:03

     Odpovědět

     Co jsou dokonalé vousy? Patřím mezi ty, kterým spíš „prý“ sluší lehké strniště než čistě po oholení, ale na to bohatě stačí obyčejný, třikrát levnější strojek. .)

  • Hugo on 18.8.2014 at 15:04

  Odpovědět

  Koukal jsem na nějaké testy na YT (https://www.youtube.com/results?search_query=philips+BT9290) a upřimně smysl toho laserového navádění moc nevidím :) mám kolem toho jen pocit, že to je pokročilá fičůrka, bude to in a proto by to měl mít každý :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.