Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2018

Společnost Nikon pořádá i letos fotografickou soutěž s charitativním posláním „NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost“. Je určena všem milovníkům fotografování s technikou Nikon, kteří rádi soutěží a touží po prezentaci svých fotografií v kalendáři nebo na výstavě. Projekt dává příležitost fotografům jak amatérským, tak i profesionálům. Uzávěrka 9. ročníku je do 31. 10. 2017.

Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2018: Finalistka loňského ročníku Jana Kupčáková Oficiální zdroj: Nikon

Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2018:
Finalistka loňského ročníku Jana Kupčáková
Oficiální zdroj: Nikon

 

Nikon kalendář se nechal inspirovat významným výročím, které si společnost Nikon letos připomíná – 100 let od založení v roce 1917, kdy zahájila svoji činnost pod názvem Nippon Kogaku K.K. (Japan Optical Industries Co., Ltd.). Od výroby optických přístrojů, jako jsou mikroskopy, dálkoměry, přes výzkum a výrobu vlastních optických skel, došla společnost v roce 1948 k výrobě prvního fotoaparátu Nikon Model I. Letošním ročníkem se chce společnost Nikon spolu se soutěžícími ohlédnout zpátky a vyzvat příznivce fotografování, aby do soutěže přihlásili své nejlepší fotografie, které se jim kdy s Nikonem podařilo vyfotografovat. To znamená, že poprvé lze do soutěže zaslat také fotografie, které byly pořízeny analogovými fotoaparáty Nikon.

Téma letošní soutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost je opět velmi široké a nese název Sto let s Nikonem. Pořadatelé věří, že se mezi soutěžními příspěvky objeví krásné, unikátní snímky, které budou důstojnou oslavou tohoto výročí.

Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2018: Finalista loňského ročníku Pavel Ouředník Oficiální zdroj: Nikon

Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2018:
Finalista loňského ročníku Pavel Ouředník
Oficiální zdroj: Nikon

 

 

Účast on-line

Své fotografie mohou zájemci do soutěže posílat prostřednictvím internetové stránky www.nikon-kalendar.cz, kde naleznou nejen galerii, ale také informace o soutěži a její pravidla. Fotografie je možné vkládat na web až do 31. 10. 2017 do 23.59 hod.

 

Pro ty nejlepší

Celkem 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou, bude veřejnosti prezentováno na výstavě v Nikon Photo Gallery od 13. 12. 2017 do 21. 1. 2018.

Dvanáct vítězných fotografií bude zdobit stránky devátého vydání prestižního NIKON KALENDÁŘE 2018, který bude opět vyroben v limitované sérii 111 kusů. Autor jediné vítězné fotografie, kterou zvolí odborná porota, obdrží od společnosti NIKON CEE GmbH, odštěpný závod poukaz na odběr zboží Nikon v hodnotě 50 000 Kč.

Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2018: Finalista loňského ročníku Ivan Svatoš Oficiální zdroj: Nikon

Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2018:
Finalista loňského ročníku Ivan Svatoš
Oficiální zdroj: Nikon

 

Kalendář, který těší i pomáhá

Křest devátého vydání kalendáře proběhne na vernisáži výstavy Nikon kalendář 2018 v Praze v Nikon Photo Gallery dne 13. prosince 2017 za přítomnosti ředitele Centra ARPIDA pana Mgr. Ing. Marka Wohlgemutha. Všechny semifinálové fotografie budou věnovány Centru ARPIDA, které nabízí komplexní pomoc rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným a kombinovaným postižením. Společnost Nikon věnuje v tomto roce, kdy si připomíná 100. výročí svého založení, centru finanční dar ve výši 100 000 Kč. Tento finanční dar a výtěžek z prodeje soutěžních fotografií použije ARPIDA na úhradu pobytu svých klientů u moře v roce 2018. V Centru ARPIDA se točily některé scény filmu Jiřího Mádla Pojedeme k moři, na kterém se Nikon partnersky podílel. Snem hlavního hrdiny byla cesta k moři s celou rodinou. Díky tomuto projektu Pojedeme k moři II a díky fotografům, kteří do soutěže přispějí svými fotografiemi, se pobyt u moře stane dostupným dalším dětem z Centra ARPIDA. Více informací o této organizaci na www.arpida.cz.

Výtěžek z loňské dražby fotografií na slavnostním večeru a dobrovolný příspěvek 10 000 Kč od společnosti Nikon přinesl finanční dar ve výši 210 000 Kč Nadačnímu fondu Archa Chantal, jehož filozofií je humanizace dětských zdravotnických zařízení.

Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2018: Finalista loňského ročníku Zdeněk Vošický Oficiální zdroj: Nikon

Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2018:
Finalista loňského ročníku Zdeněk Vošický
Oficiální zdroj: Nikon

 

Zdroj: Nikon

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.