Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2015

Právě vyhlášená fotosoutěž představuje hned dvojí šanci na výhru a pro každého účastníka navíc dobrý pocit, že se stal součástí ušlechtilého tvůrčího počinu, s nímž letos již pošesté přichází společnost NIKON spol. s r.o. Na nejlepší snímek čeká výhra v podobě poukazu na odběr zboží Nikon v hodnotě 50 000 Kč, na nejpřesnějšího „tipaře“ s okem porotce pak poukaz v hodnotě 10 000 Kč.

 

Vítězná fotografie loňského 5. ročníku s názvem „Joker“, jejíž autorem je František Tůma Oficiální zdroj: Nikon

Vítězná fotografie loňského 5. ročníku s názvem „Joker“, jejíž autorem je František Tůma
Oficiální zdroj: Nikon

 

Projekt fotografické soutěže s charitativním posláním „NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost“ vznikl v roce 2009 a díky svému úspěchu a oblíbenosti se letos dostává již do 6. ročníku. Je určen všem, kteří při fotografování upřednostňují techniku Nikon, a kteří i rádi soutěží a touží po prezentaci svých fotografií v prestižním kalendáři nebo na výstavě. Stejně tak všem, kteří volí aktivní pomoc. Téma letošního ročníku soutěže nese název „Zázraky všedního dne“.

 

Pochlubte se a vyhrajte

Projekt dává příležitost jak amatérským fotografům, tak profesionálům. Patříte-li mezi ně a rozhodnete se podělit se o své tvůrčí výsledky na poli fotografie, můžete je do soutěže zasílat přímo přes internetové stránky www.nikon-kalendar.cz až do 31. 8. 2014 do 23.59 hod. Na webu naleznete samozřejmě nejen galerii soutěžních prací, ale také podrobné informace o soutěži a její pravidla.

Celkem 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou v čele s panem prof. Mgr. Miroslavem Vojtěchovským, významným českým vysokoškolským pedagogem, publicistou, kurátorem a fotografem skla, bude veřejnosti prezentováno na výstavě v Nikon Photo Gallery začátkem roku 2015. Dvanáct vítězných fotografií bude zdobit stránky šestého vydání prestižního NIKON KALENDÁŘE 2015, který bude vytištěn opět v limitované sérii 111 ks a bude neprodejný. Autor jediné vítězné fotografie, kterou zvolí odborná porota, obdrží od společnosti NIKON spol. s r.o. poukaz na odběr zboží Nikon v hodnotě 50 000 Kč.

 

Zahrajte si na porotce

Po ukončení vkládání fotografií do soutěže začíná dne 1. 9. 2014 tipovací soutěž v galerii všech přihlášených fotografií. Úkolem soutěžících bude pokusit se označit stejné fotografie, jaké vybere do kalendáře NIKON KALENDÁŘ 2015 odborná porota . Podrobná pravidla tipovací soutěže naleznete na www.nikon-kalendar.cz/pravidla. Výherce tipovací soutěže získá od společnosti NIKON spol. s r.o. poukaz na nákup techniky Nikon v hodnotě 10 000 Kč.

 

Kalendář pro Kapku naděje

Šesté vydání kalendáře pokřtí patronka projektu paní Vendula Svobodová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, na slavnostním večeru dne 11. listopadu 2014 v hotelu Holiday Inn v Praze. Výtěžek z dražby kalendáře věnuje NIKON Nadačnímu fondu Kapka naděje na úhradu nákladů spojených s poskytováním služeb psychologa na oddělení dětské hematologie a onkologie a transplantační jednotky kostní dřeně v pražském Motole.

Výtěžek z loňské dražby fotografií na slavnostním večeru a dobrovolný příspěvek 10 000 Kč od společnosti NIKON přinesl finanční dar ve výši 311 545 Kč Nadačnímu fondu Jakuba Halíka na rozšíření programu mechanických srdečních podpor navázaného na transplantační program SRDCE v IKEM.

Více info na NIKON KALENDÁŘ 2015

 

Zdroj: NIKON

2 komentáře

  • Roco on 17.8.2014 at 23:48

  Odpovědět

  Hm, kvalitní foto výbava by se mi hodila, ale nějak netuším, co bych snímnul jako „srdeční záležitost“. A pak, soutěžit o Nikon jen Nikonen je trochu uhozený, i když chápu, že jde o reklamní tah.

   • Hugo on 18.8.2014 at 00:20

   Odpovědět

   Svým způsobem promyšlený :) takhle můžou poukazovat jak právě s NIkonem vznikají krásný fotky a zároveň tím „podporují – upřednosťnují“ své zákazníky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.