Festival Moje víno 2014: Ochutnejte a zvolte nejlepší česká a moravská vína

Speciální degustace, během níž bude veřejnost vybírat nejoblíbenější víno, proběhne ve čtvrtek 13. března od 18 hodin ve vinném baru Vinograf na Senovážném náměstí v Praze. Za pouhé stokorunové vstupné čekají na návštěvníky nejkvalitnější bílá vína od předních vinařů z Čech a Moravy.

moje_vino_2014_perex

 

Výběr nejlepšího bílého vína bude probíhat podle vzoru velkých světových soutěží. Návštěvníci ochutnají dvacet vzorků suchých bílých vín z prestižních tuzemských vinařství, jakými jsou Znovín, Volařík, Kořínek či Skoupil a z neoznačených lahví vyberou jedno víno, které nominují do soutěže. Hodnocení provede přední česká sommeliérka Klára Kollárová. Účast je nutné rezervovat na internetových stránkách Vinografu. Soutěžní degustace je součástí festivalu Moje víno 2014, který v březnu proběhne kromě Prahy také v Brně a Táboře.

moje_vino_2014

 

Zdroj: Vinograf

1 komentář

    • Hugo on 9.8.2014 at 01:18

    Odpovědět

    Rozhodně akce, která má smysl! Doufám, že se pořadatelé pustí i do dalších ročníků. :) Už jen ten letošní pilotní vypadal zájímavě, jak nápadem, tak samotným výběrem vinařů. BOhužel značná část vinařských akcí má stále za cíl jen tupě vydělat na jejich návštěvnících.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.