Febiofest opět vyzývá filmové fanoušky: Staňte se členy poroty

Letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest se rychle blíží. Tradičně se do hodnocení filmů v jedné z kategorií zapojují porota složená z filmových fanoušků. Možnost podílet se na úspěšné kariéře mladých filmařů tak budou mít vybraní porotci v čele s čestným předsedou z řad známých osobností budou hodnotit filmy v soutěžní sekci. Chcete-li to zkusit, přihlaste se!

MFF Praha - Febiofest logo Oficiální zdroj: MFF Praha - Febiofest

 Staňte se členem divácké poroty 27. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest! Porota je složená ze 33 filmových fanoušků v čele s čestným předsedou. Během festivalu porota posuzuje a vybírá ze 7 soutěžních snímků. Vítězný film získá finanční odměnu ve výši 3000 eur. Cenu vítězi předá předseda poroty na slavnostním zakončení festivalu.

 

Kdo zasedne v porotě? 

Porotcem se může stát kdokoliv ve věku od 15 let s jakýmkoliv vzděláním, profesí či zájmy. Vybraní porotci se zavazují ve dnech 20. až 22. března 2020 navštívit celkem sedm určených filmových představení, která bodově ohodnotí. Členy poroty vybírá čestný prezident festivalu Fero Fenič.

Do poroty se mohou zájemci přihlásit do 28. 2. 2020 na www.febiofest.cz/porota-a-ceny.

MFF Praha - Febiofest vizuál Oficiální zdroj: MFF Praha - Febiofest

 

V roce 2019 rozhodla o vítězi festivalové ceny třiatřicetičlenná porota složená z filmových fanoušků v čele s čestným předsedou Janem Saudkem. V minulosti se této role ujali například Marta Kubišová, Jan Kaplický, Věra Čáslavská, Dagmar Havlová, Juraj Herz, David Černý, Miroslav Ondříček, Theodor Pištěk a další.  

 

Zdroj: MFF Praha – Febiofest 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.