Febiofest nabídne víc než jen filmové zážitky

Letos poprvé uspořádá Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest ve spolupráci s prestižním festivalem Berlinale filmové projekce spojené s exkluzivními večeřemi nesoucí název berlínské filmové sekce Culinary Cinema.

Film Nejlepší recept Foto: Febiofest, oficiální zdroj

Film Nejlepší recept Foto: Febiofest, oficiální zdroj

Po tři večery nabídne pražský festival v příjemné atmosféře „filmové restaurace“ vybudované v barrandovských ateliérech mimořádnou příležitost setkat se se špičkovou kuchyní, ochutnat menu inspirované filmem a zároveň vidět skvělé filmy, které zaútočí na chuťové buňky diváků.

„Jsou to už tři roky, kdy jsme oslovili ředitele Berlinale Dietera Kosslicka k propojení sekce berlínského filmového festivalu Culinary Cinema a Febiofestu. Existují filmy o jídle, u kterých se vám sbíhají sliny, a také jídla, která vypadají jako umělecká díla. Kvalitní filmy a kvalitní jídlo člověka rozhodně kultivují,“ vysvětluje nápad programový ředitel Febiofestu Štefan Uhrík.

 

Filmové menu

Tři výjimečná setkání s filmovými tvůrci a kuchaři v čele se Zdeňkem Pohlreichem se uskuteční od 24. do 26. března od 19 hodin. Při příležitosti uvedení filmu Nejlepší recept korejské režisérky Giny Kim bude na programu asijská kuchyně, chybět nebude italské menu servírované k filmu režiséra Luca Guadagnina Mé jméno je láska a nakonec se bude podávat menu inspirované nejlepšími michelinskými restauracemi a dokumentem Foodies švédské režisérské trojice Thomas Jackson, Charlotte Landelius a Henrik Stockare. Vstupenky zahrnující vstupné do filmové restaurace na Barrandově, projekci filmu a několikachodové menu za 1500 Kč budou k dostání měsíc před festivalem v síti Ticketportal.

 

Snímek Nejlepší recept natočený v korejsko-singapursko-thajské koprodukci s charismatickou Michelle Yeoh v jedné z hlavních rolí zavede diváka do moderní Šanghaje, kde probíhá soutěž kuchařů.

 

Film Mé jméno je láska označovaný jako „eroticko-gastronomická pochoutka“ se známou britskou herečkou Tildou Swinton v hlavní roli ruské emigrantky nás zavede do prostředí Milána, kam se hlavní hrdinka provdá a kde posléze naváže vášnivý milostný vztah s talentovaným mladým šéfkuchařem z Ligurie. Ve filmu se objeví také nová hvězda italské kinematografie Alba Rohrwacher, jíž Febiofest letos věnuje zvláštní filmovou poctu, a která bude i hostem festivalu.

Febiofest: Mé jméno je láska - Tilda Swinton a   Alba Rohrwacher Foto: Febiofest, oficiální zdroj

Febiofest: Mé jméno je láska – Tilda Swinton a Alba Rohrwacher Foto: Febiofest, oficiální zdroj

 

Lahůdkou všech lahůdek je dokument Foodies o milovnících dobrého jídla, jejichž koníčkem je pochutnávat si na degustačních menu těch nejlepších tříhvězdičkových michelinských restaurací světa.

 

Zdroj: Febiofest

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.