Febiofest Music Fest: Hudební blok mezinárodního filmového festivalu oznamuje kompletní program

Hudební festival Febiofest Music Fest, který je doprovodným programem MFF Praha – Febiofest, oznamuje kompletní program. Letos se bude konat od 18. do 24. března v prostorách garáží kina CineStar Praha – Anděl a spojí se s předními hudebními akcemi nebo vydavatelstvími, mezi nimi s festivaly Let It Roll nebo Mighty Sounds. Příznivci hudby si budou moci postupně poslechnout pestrou paletu hudebních stylů – od rocku a popu přes punk a metal až k psychobilly. Vystoupí zde například kapely Cocotte Minute, Queens of Everything, Imodium, Kieslowski, The Paranoid, rapper Lipo, DJ Bifidus Aktif či zpěvák Sebastian. Vstup na Febiofest Music Fest, na měmž se představí celkem 31 interpretů, hudebních projektů a DJů, je zdarma.

Febiofest Music Fest: Bifidus Aktif Foto: MFF Praha-Febiofest, oficiální zdroj

Febiofest Music Fest: Bifidus Aktif
Foto: MFF Praha-Febiofest, oficiální zdroj

 

Organizátoři Febiofest Music Festu se rozhodli, že letos každý den zasvětí jiné hudební akci nebo vydavatelství, návštěvníci se tak mohou těšit na večery spojené s festivaly Let It Roll, Mighty Sounds, vydavatelstvím Indie Scopes, Melody Promotion či, Redhead Music. Chybět nebude večer v režii Rock & All či Showmagazine. Navazují tak na loňský koncept Febiofest Music Festu, kdy byl každý večer zasvěcen jinému hudebnímu žánru.

Line-up letošního Febiofest Music Festu dává tento rok opět prostor jak zavedeným jménům, tak perspektivním nováčkům nejen z Čech, ale i Slovenska a Polska. Představí se zde DJs, kapely a interpreti, jako jsou například Akira, Rudeboy, Suki, Vees, Holden Caulfield, Imodium, Unholy Preachers, Jakub Děkan či Thom Artway a další interpreti a kapely. Zahraniční interprety zde zastoupí slovenští The Paranoid a polští Ceti. Každý ze sedmi večerů je tak letos stylově tematický a je věnován jednomu hudebnímu žánru – hip hopu, punk rocku, popu, world music, metalu či taneční hudbě. „Pro návštěvníky Febiofestu je Music Fest příležitostí, jak zkombinovat filmové zážitky s hudebními a přijemně vyplnit čas mezi projekcemi,“ říká ambasador Febiofest Music Festu Ivan Ivanov.

 

Jak se na Febiofest Music Fest těší samotní interpreti, jaký je jejich vtah k filmu a co si pro své fanoušky připravili?

„Hudbu, kterou dělám, bych popsal jako emotivní, snad i s myšlenkovým přesahem. Filmy beru občas jako oddechovou záležitost, jindy jako určitý druh poznání,“ vysvětluje Lipo.

Bifidus Aktif zase zahraje dle svých slov správně namíchaný set, který dodá radost, bude smyslný, povzbudí a zároveň odpojí člověka od reality.

Queens of Everything zahrají více k tanci než k poslechu a kapela Kieslowski je s filmem spojena již díky svému jménu. „Naše láska k filmům se odrazila v samotném názvu kapely. Na Krzysztofovi Kieslowském jsme se shodli okamžitě – naše prvotina Binoche byla inspirována právě jeho filmem Modrá a k filmařům máme velký obdiv,“ shodují se členové kapely, kteří svůj sound charakterizují jako urban folk.

Febiofest Music Fest: kapela Kieslowski  Foto: MFF Praha-Febiofest, oficiální zdroj

Febiofest Music Fest: kapela Kieslowski
Foto: MFF Praha-Febiofest, oficiální zdroj

 

Interpreti: Akira, Bifidus Aktif, Ceti (PL), Chilly Eyes, Cocotte Minute, DJ Sakul, Donaha, Ginny Andro Syndrome, Hanta, Holden Caulfield, Imodium, Jakub Děkan, Kieslowski, Lesní zvěř, Like-it, Lipo, Madface, Pokáč, Queens of Everything, Rudeboy Rudolffine, Sebastian, Sour Bitch, Suki, The Backroad Deals, The Paranoid (SK), Vees, Thom Artway, Thunderbirds, Unholy Preachers, X-Core

 

Kompletní program Febiofest Music Fest

 

18. března – Showmagazine Night

20:00 Like-it

21:00 Jakub Děkan

22:00 Lipo

23:00 DJ Sakul

 

19. března – Melody Promotions Night

20:00 Chilly Eyes

21:00 Sour Bitch

22:00 The Paranoid (SK)

23:00 Vees

 

20. března – Indies Scope Night

20:00 Lesní zvěř

21:00 Kieslowski

22:00 Holden Caulfield

23:00 Rudolffine

 

21. března – Redhead Music Night

20:00 Pokáč

21:00 Donaha

22:00 Sebastian

23:00 Thom Artway

 

22. března – Let It Roll Night

20:00 Rudeboy

20:45 Akira

21:30 Madface

22:30 Bifidus Aktif

23:15 Suki

 

23. března – Rock & All Night

19:00 Ceti (PL)

20:00 Hanta

21:00 Imodium

22:00 Cocotte Minute

23:00 X-Core

 

24. března – Mighty Sounds Night

19:00 The Backroad Deals

20:00 Ginny Andro Syndrome

21:00 Thunderbirds

22:00 Unholy Preachers

23:00 Queens of Everything

 

Praktické infaormace

Febiofest Music Fest: 18. – 24. března, -3. patro garáží CineStar Praha – Anděl, Radlická 3179/1E, Praha 5

Febiofest Music Fest je zdarma pro všechny návštěvníky a není podmíněn akreditací na filmový Febiofest. Více o Febiofest Music Festu na strámkách MFF Praha-Febiofest a FB profilu Febio Music Festu

 

 

Zdroj: MFF Praha-Febiofest

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.