ETA Pečenka: Tradiční a úsporná

Vzhledem k tomu, že doba volá po stále úspornější a celkově ekonomičtější přípravě pokrmů, vzkřísila ETA jeden ze svých původních spotřebičů, tzv. pečenku. Jde o moderní kvalitní produkt, který zachovává přednosti, jenž uměly ocenit již generace našich babiček i maminek. První, co vás při pohledu na ni napadne je, že se jedná o čtverhranou remosku. Princip se stejný, ale oba spotřebiče se před desítkami let vyvíjely samostatně. Pojďme se tedy podívat, co může inovovaná pečenka nabídnout.

ETA Pečenka Foto: ETA, oficiální zdroj

 

ETA Pečenka je malá elektrická přenosná trouba, nenáročná na prostor. Oproti klasické elektrické troubě dokáže uspořit až 80 % energie. Čtvercové řešení nádoby nabízí lépe využitelný prostor zejména při přípravě masových plátků. Pečenka umožňuje variabilní přípravu jídel od klasického pečení mas, zapékání, dušení a vaření. Jídla v ní připravená neztrácejí chuť, šťavnatost, maso se nevysuší. Rozdíl poznáte například mezi kuřetem pečeným v troubě nebo Pečence. Voňavé, šťavnaté maso, kuře, pečené brambory či gratinovoanou zeleninu, ale i křupavý moučník či jemný dort zvládnete i mimo svou moderně vybavenou domácnost. Spotřebič je díky své velikosti a tvaru skladný, můžete ho s sebou vozit i na chatu nebo na dovolené. Bezpečné použití zajistí bezpečnostní pojistka.

Manipulace se spotřebičem je jednoduchá a intuitivní, Bezpečnostní pojistka vypne přívod elektřiny při odložení víka, Údržba je vzhledem k nepřilnavé vrstvě snadnější. Díky skleněnému průzoru lze sledovat průběh vaření nebo pečení. Což je nejen praktické, odpadá zbytečná manipulace s víkem, ale také se otevíráním pro kontrolu přípravy nesnižuje teplota uvnitř pečenky. Průzor je velký tak akorát, by nedocházelo k rozdílům mezi teplotou víka a skla, a tím k nespejnoměrnému propečení pokrmu.

O tom, co předcházelo vývoji dnešní malé pečící elektrické trouby se rozpovídal designer značky ETA Zdenek Veverka:

„Pamatuji si, že jsme měli na chalupě podobnou pečící mísu. Samozřejmě s elegantní patinou. Nádoba byla poměrně objemná, vešlo se do ní celé kuře. Při pečení příjemně provoněla celou místnost. Na druhou stranu jsem měl vždy trochu obavy s ní manipulovat. Rozpálené víko budilo respekt, a proto bylo nutné mít připravenou podložku kam víko po odklopení položit. Neméně nebezpečné se mi zdálo připojení kabelu.

Tyto momenty se mi automaticky vybavily, když jsem začínal na projektu ETA Pečenka pracovat. Kromě zadaných parametrů jsem chtěl, aby nová pečenka netrpěla tím, co se mi nelíbilo na té, co jsem znal. Záměrem tedy bylo vytvořit spotřebič, kde uživatel nebude mít obavy, že se při manipulaci stane nějaká nehoda. Tomu odpovídá tvar spodní plastové vany, do které se vloží pečící nádoba. Tím se zamezí kontaktu s horkou nádobou.

Design víka byl navržen tak, aby manipulace s ním byla bezpečná, a aby se minimalizovala možnost popálení. Vychází z požadavku pevné konstrukce, která umožní jednoznačnou manipulaci a pocit bezpečí. Téměř od začátku bylo pracováno i s barevností jednotlivých dílů. Nakonec byla vybrána neutrální  kombinace, která funguje v každé kuchyni.“

Další informace najdete na www.eta.cz.

Zdroj: ETA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.