Dvě variace na tvarohovo-ovocný dezert

Ovoce by nemělo chybět v jídelníčku ani v zimních měsících. Děti a zejména mužskou část rodiny nalákají na příjem vitamínů spíš než samotné ovoce dobroty jejichž je součástí. Snadným řešením jsou například tvarohové dezerty v teplé i studené formě.

Ice cube and raspberries isolated

V tomto období však s jejich přípravou vzniká problém právě v dostupnosti kvalitního ovoce. V obchodech se sice dají jahod, maliny a další letní ovoce koupit celoročně, nicméně vysokým cenám mnohdy neodpovídá jejich kvalita. Je to dáno dovozem z jižních zemí a následným nesprávným skladováním. Ideální proto je, když si v létě máte možnost udělat vlastní zásoby a čerstvé ovoce ze zahrádky si zamrazíte či jinak zakonzervujete na dobu „až se zima zeptá“. Pokud tuto šanci nemáte nebo jste ji z nějakého důvodu promarnili, je vhodnou alternativou koupě baleného zmrazeného ovoce. Pokud jde o kvalitního výrobce, je zralé ovoce zamrazeno jen pár hodin po utržení, čímž si uchová nejen svou přirozenou chuť a barvu, ale i značnou část nutričních hodnot a vitaminů.

Tento způsob rychlé a šetrné konzervace garantuje u svých produktů např. česká značka DIONE. Produkty navíc neobsahují žádné konzervanty, stabilizátory ani jiné přidané látky. Sortiment zahrnuje: jahody, maliny, borůvky, lesní směs, švestky atd. V nabídce má i jahody s cukrem. Pro inspiraci přináší dva tipy na lehké dezerty, které lze připravit právě ze zmrazeného ovoce.

 

Gratinovaná lesní směs

200 g rozmrazené Lesní směsi DIONE rozdělte do čtyř zapékacích mističek. Poté vyšlehejte 200 g tvarohu, 100 ml zakysané smetany, 50 g moučkového cukru a 2 kapky vanilkové esence. Vzniklou směs naneste na ovoce. Obsah každé mističky poprašte trochou přírodního cukru a vložte na 3 minuty pod gril, aby cukr zkaramelizoval.

 

Rychlý tvarohový dezert

Nemáte-li chuť vyšlehávat tvaroh a zapínat gril, zachrání vás balení Jahod s cukrem DIONE, které jen rozmrazíte, rozmačkáte se smetanou nebo tvarohem a můžete podávat.

dione_ovoce_dite-s-dezertem

 

Zdroj: DIONE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.