Dva žhavé čarodějnické tipy

Poslední den měsíce dubna patří tradičně čarodějnicím. Jejich reje i pálení patří k oblíbené zábavě snad v každém městě i vísce. My pro vás máme dva pražské tipy, aby ani obyvatelé historických částí stejně jako betonové džungle nebyli o tuto tradici ochuzeni.

Hornopočernické čarodějnice -  plakát Oficiální zdroj: Chvalský zámek

 

Čarodějnice na Chvalské tvrzi 

Od 14 do 22 hodin se část čarodějnic a čarodějníků usadí na Chvalském zámku. Hornopočernické reje nabídnou různorodý program v němž si své najdou všechny generace. Vystoupí například Nechte nás BEAT, Jaroslav Uhlíř s kapelou a hity Holubí dům, Severní vítr, Není nutno, poté místní blues-rocková skupina Silverback a nakonec legenda melodického hip-hopu GIPSY.cz. V programu nebudou chybět ani zástupci nejmladší hornopočernické generace s tanečním, hudebním i sportovním vystoupením.

Zejména dětem je určen zábavný aktivní program, který probíhá od 14 hodin, a v němž nechybí pouť, Čarodějnický salon s malováním na obličej a kadeřnickým designem pro děti  zdarma, soutěže, kouzlení s Kamilem Burdou. Ve hře Čarodějnický klobouk s RC MUM může vyhrát každý! Ke koloritu samozřejmě patří i stánky, 

Od 17.45 budou děti soutěžit o nejhezčí čarodějnici nebo čarodějníka.

Večer zakončí stylový ohňostroj.

Plakát s programem Oficiální zdroj: Chvalský zámek

 

Čarodějnické otevírání sezóny ve Žlutých lázních

Žluté lázně v pražském Podolí otevřou pálením čarodějnic novou sezónu. Sportovní a rekreační areál na pravém břehu Vltavy připravil bohatý program pro malé i velké. Vrcholem bude koncert skupiny Lo Dost. Vstup je zdarma.

Čarodějnický den začne odpoledním pořadem pro děti ve 14 hodin. Na pódiu v dětském koutku na ně čeká zábavná interaktivní show se soutěžemi, písničkami a divadlem. „Divadlo Mazec má pro všechny holky a kluky připravený speciální čarodějnický pořad, v němž zaklínadlo ´abrakadabra´ odemkne písničky, divadlo a soutěže. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na úsměvná kouzla, která se vždy nepovedou, i na čarodějnice, které nelétají jen na koštěti, ale třeba i na speciálním stroji zvaném tramvajobus,“ zve malé hosty Libuše Klinková, manažerka programů pro děti areálu Žluté lázně.

Chybět nebude čarodějnické malování na obličej, skákací hrad, výtvarná dílna, opékání špekáčků i koutek pro nejmenší. K dispozici budou také vedoucí dětských táborů Sluníčka, kteří poradí, kam s dětmi během letních prázdnin. Odpoledne osladí malým i velkým návštěvníkům Algida, která rozdá tři stovky svých sladkých mražených pochoutek.

Živo bude také na velkém pódiu na travnaté pláži. Tam vystoupí od 18 hodin Dj Friky s tanečním mixem zahrnujícím old school, dubstep a break beat. V 19 hodin zahraje kapela Lo Dost. „Pop rocková formace s mezinárodním složením nabídne muziku, která vychází z jejích amerických kořenů. Do své hudby doprovozené vášnivým vystoupením a dynamickými vokály zahrnuje také střípky z mnoha různých kultur a dalších hudebních žánrů. Je to emocemi nabitý styl rockové hudby,“ upřesňuje Jan Žampa, programový manažer areálu Žluté lázně. Ve 20.30 hodin zažehnou organizátoři dva metry vysokou vatru.

 

 

Zdroj: Chvalský zámek, Žluté lázně

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.