Dracula je zpět

Dnes má v Hudebním divadle v Karlíně premiéru komerčně nejúspěšnější český muzikál Dracula. U příležitosti 20 let od světové premiéry.uvede divadlo ve spolupráci s LL Production a ProVox music publishing s.r.o. 28 exkluzivních představení muzikálu Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese.

Muzikál Dracula Foto: Josef Edvard Gregor/Kloboukfilm, oficiální zdroj

Výroční nastudování je postaveno v první řadě na dnes již legendární hudbě a libretu. Producenti se rozhodli co nejvíce přiblížit i původnímu obsazení z Kongresového centra. Pilířem výpravy pak bude scéna Daniela Dvořáka a kostýmy Romana Šolce, které diváci znají z uvedení tohoto muzikálu v divadle Hybernia. Výprava bude rozšířena a obohacena o nové moderní prvky, jako jsou například projekce. Garancí toho, že tato muzikálová legenda spatří světlo světa v té nejlepší možné formě, je jednak producent první, legendární verze, Egon Kulhánek, ale i Oldřich Lichtenberg, který uvedl tento muzikál před lety v divadle Hybernia. Největší novinkou je, že muzikál Dracula nyní zazní poprvé výhradně s živým orchestrem.

Muzikál Dracula, pod nímž jsou podepsány tři osobnosti českého hudebního a tanečního světa – hudbu složil Karel Svoboda, texty písní jsou dílem Zdeňka Borovce, který je spolu s Richardem Hessem autorem libreta, vidělo v Paláci kultury (nyní Kongresové centrum) v letech 1995 – 1998 rekordních 1,2 milionů diváků, což je dosud nevídaný a nepřekonaný český muzikálový rekord. Následně byl uveden na Slovensku, v jihokorejském Soulu, v Polsku, Německu, Rusku, Belgii nebo v Lichtenštejnsku.

Krátce se v původním nastudování, ale v novém obsazení, vrátil do Kongresového centra v roce 2003, v novějším nastudování, z něhož nyní vychází, byl pak uveden v letech 2009 – 2011 v divadle Hybernia.

 

Na koho se mohou diváci těšit

V režii Filipa Renče budou v hlavní mužské roli budou alternovat Daniel Hůlka, Lukáš Kumpricht a Marián Vojtko. Loraine si střídavě zahrají Eva Burešová, Leona Machálková a Kamila Nývltová.

Leona Machálková muzikál Dracula miluje a považuje si za čest, že v něm stále může zpívat. Zpěvačka ale svůj zevnějšek nenechává na osudu: „Samozřejmě, že štíhlá a ještě k tomu pevná postava u nikoho nebývá zadarmo“, usměje se nad otázkou, co pro svou figuru dělá. „Hodně sportuji, mám ráda jógu, nepřecpávám se a navíc se fakt nezastavím. Tyhle zkoušky jsou docela náročné nejen pohybově, ale také časově, takže jsem v jednom letu. Dracula ale za to stojí a moc, vážně moc se těším, až to znovu rozjedeme!“

Na čtvrteční premiéru se chystá jako divačka. Na věčnou otázku „Co si vezmu na sebe?“, alespoň co se doplňků týče, dostala odpověď v podobě dárků od společnosti Preciosa. Náhrdelník a náušnice si žádaly adekvátní kabelku. „Okouzlila mě minikabelčička Leopard, tak jsem si ji ve společnosti Preciosa Beauty objednala. No řekněte, není překrásná?“ Svěřila se s novým přírůstkem nadšená zpěvačka.

 

Zdroj: Kloboukfilm

Foto:Josef Edvard Gregor

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.