Uzávěrka soutěže Nikon Photo Contest se blíží

Až do 27. 1. 2017 mohou talentovaní fotografové z celého světa přihlašovat své výtvory do soutěže Nikon Photo Contest, kterou pořádá společnost Nikon již od roku 1969. Tradiční výstavu vítězných fotografií, jenž probíhá vždy v některé z významných metropolí světa, a která se tentokrát bude konat u příležitosti jubilea značky Nikon – 100. výročí jejího založení, bude vůbec poprvé hostit Praha, konkrétně Nikon Photo Gallery.

Vítězné fotografie z předchozíchročníků soutěže Nikon Photo Contest Foto: Nikon, oficiální zdroj

Vítězné fotografie z předchozíchročníků soutěže Nikon Photo Contest
Foto: Nikon, oficiální zdroj

 

 

Rádi a dobře fotíte nebo náte ve svém okolí skvělé fotografy, kteří by se měli této mezinárodní soutěže zúčastnit? Dejte jim vědět, že mají ještě měsíc na přihlášení svých fotografií. Soutěž se uzavírá 27. 1. 2017 (uzávěrka ve 13:00 JST)., a bylo by skvělé vidět na výstavě i díla českých fotografů.

Do soutěže Nikon Photo Contest 2016–2017 budou v kategoriích foto a video přijímány příspěvky zaznamenané jakýmkoliv digitálním zařízením, včetně chytrých zařízení.

Soutěžní videa musí být v délce 6 až 180 sekund. Vítězové soutěže Nikon Photo Contest 2016–2017 budou vyhlášeni v červenci 2017; ceremoniál udílení cen se bude konat v  Japonsku, domovské zemi společnosti Nikon Corporation.

V letošním roce se v soutěži zavádějí dvě nové soutěžní kategorie. Kategorie „Nikon 100th Anniversary“ (100. výročí společnosti Nikon) připomínající jubileum, které společnost oslaví v roce 2017. Příspěvky v kategorii Nikon 100th Anniversary (100. výročí společnosti Nikon) musí být pořízeny zařízením značky Nikon. A dále kategorie „Next Generation“ (Příští generace), určená fotografům do 30 let, jenž má za cíl povzbudit mladé talenty nové generace.
 

Archiv oceněných fotografií z předchozích let je dostupný zde.

 

 

Povzbuzení od skutečného profesionála

Do čela poroty zasedne světově proslulý grafický designer a art director Neville Brody, známý díky své práci pro magazín The Face a jako spoluautor přebalů alb kapel Depeche Mode nebo Cabaret Voltaire. Ke své roli porotce uvádí: „Soutěž Nikon Photo Contest je celosvětově uznávaným klíčovým místem plným kreativních nápadů a inspirace, kde se objevuje řada nových a vycházejících talentů. Jako hlavní porotce pociťuji svoji odpovědnost za pokračování této úžasné tradice a za výběr prací, které budou reprezentovat nové myšlenky a vynikající kvalitu. Jsem nadšený z toho, že mohu pozorovat, jak účastníci vyjadřují svoje jedinečné nápady a kreativitu prostřednictvím předkládaných prací.“

Podívejte se na Brodyho vzkaz fotografům

 

 

Pohled na vítěze.

Vítězné snímky si budete moci prohlédnout v reálu na výstavě probíhající ku příležitosti 100. výročí založení značky Nikon od 29. 9. do 29. 10. 2017 v Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana.

 

Zdroj: Nikon

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.