Do nového showroomu KPP v Čestlicích nejen pro podlahu

Nový showroom předního dovozce a distributora podlahových krytin společnosti Kratochvíl parket profi v Praze Čestlicích nenabízí jen podlahy, ale rovnou celý interiér, resp. bytové vybavení i inspiraci. Této koncepci nahrává i fakt, že showroom KPP je součástí jednoho z největších interiérových center u nás HANAK FORUM s plochou cca 3 000 m2.

Nový showroom Kratochvíl parket profi v Čestlicích  Foto: KPP, oficiální zdroj 

 

„Podlaha už dnes není jen nepodstatnou částí místnosti, ale výrazným interiérovým prvkem, zásadně ovlivňuje design a funkčnost celého interiéru a s vědomím této důležitosti je třeba podlahu vybírat. Koncepčně jsme proto připravili showroom, ve kterém věříme, že si člověk vybere podlahu, jako kdyby ji měl udělanou na zakázku,“ vysvětluje jednatel společnosti KPP Ing. Petr Kratochvíl.

S předním českým výrobcem kuchyní, dveří a nábytku společností Hanák proto KPP navázalo spolupráci a zákazník si tak opravdu může na jednom místě barevně i materiálově sladit podlahu, kuchyň, dveře a ostatně i další vybavení, protože v interiérovém centru jsou zastoupeni i prodejci keramických obkladů a sanity.

Showroom nabízí ukázky podlah přímo s nábytkem Foto: e-Newspeak

 

Podlahy inspirují příběhem a oslovují více smyslů

Nový showroom společnosti Kratochvíl parket profi v Praze Čestlicích nabízí podlahy s příběhem, inspiruje návštěvníky skandinávskou čistotou či minimalistickým stylem a oslovuje hned několik jejich smyslů najednou. Podívat se, dotknout se povrchu a třeba i přivonět k dřevěným podlahám mohou zákazníci ve dvou patrech s pěti sty ukázkami krytin. Showroom KPP je koncipován tak, aby se jeho návštěvník seznámil se všemi možnostmi, které podlahové krytiny nabízejí, porozuměl podlaze a opravdu věděl, jakou si kupuje. Koncept vychází ze skutečnosti, že z malého vystavovaného vzorku není možné posoudit, jak bude výsledná podlaha vypadat. Proto se zde zákazníkům snaží maximálně přiblížit jednotlivé druhy podlah z různých úhlů a provést je postupnými kroky až ke konkrétní podlaze, jak když si filtrujete nabídku podle zadaných kritérií v internetovém obchodě.

 

Showroom návštěvníka provede výběrem formátů, povrchů i tříděním

V přízemí jsou u dřevěných podlah na stěnách vystaveny reálné ukázky formátů, od několika centimetrových lamel až po 6metrové prkno, od jednolamel po třílamely, včetně ukázek zámkových spojů a perodrážek pro lepší představu, jak se pokládá plovoucí podlaha, respektive jak se krytina celoplošně lepí.

V další sekci následuje přehled opět reálných ukázek povrchových úprav. „Existuje mnoho povrchů a druhů úprav dřeva, vybrali jsme proto 12 nejdůležitějších, od saténového laku, přes olej, ručně kartáčovaný povrch, řezanou strukturu, je tu i ukázka „V“ drážky a mikrodrážky, prostě vše podstatné, aby zákazník viděl, co jednotlivé termíny znamenají, a mohl si na povrchy i sáhnout, cítil ten rozdíl a pocitově se mohl rozhodnout, co mu vyhovuje,“ upřesňuje jednatel KPP Ing. Petr Kratochvíl.

Pro představu, jak bude vypadat celá podlaha, je důležitá i ukázka třídění dřevěných podlah. Na malém vzorku zákazník obvykle nepozná, jaká bude celková sukovitost v ploše, zda bude výsledný dojem čistý, nebo naopak rustikální. Proto KPP pamatuje i na tento parametr a opět ho lidem vysvětluje na velkých formátech.

Svůj prostor v prvním patře dostaly i developerské projekty, protože KPP se podílí na realizaci spousty novostaveb. Developeři tak v showroomu našli důstojné místo k předvedení nadefinovaných podlah svým klientům pro jednotlivé projekty.

Nový showroom Kratochvíl parket profi v Čestlicích  Foto: KPP, oficiální zdroj

 

Přízemí dominuje Kährs, horní patro je orientováno na ekologii

Nový showroom, který si společnost KPP sama navrhla, obsadil dvě patra a zhruba 300 m2 plochy. Přízemí se věnuje dřevu a dominuje mu představení švédské společnosti Kährs, firmy s tradicí od roku 1857 a největšího výrobce třívrstvých podlah na světě, jejichž výhradním dovozcem a distributorem v ČR je právě Kratochvíl parket profi. Několika kolekcím Kährs je věnován speciální prostor a je popsán i jejich příběh. „U dražších kolekcí zákazník očekává něco víc, než jen vzorek podlahy, třeba příběh jejich vzniku, inspiraci tvůrců,“ dělí se o zkušenosti Petr Kratochvíl. Dalšími zastoupenými značkami je vlastní brand 1FLOOR q nová značka dřevěných podlah Karelia.

V horním patře jsou představeny vinylové podlahy (holandský mFlor a německé Wineo), ekologické podlahy (Wineo PURELINE a finský UPOFLOOR), marmoleum (výrobce Forbo), německé lamináty Wineo a Classen, venkovní terasy italské značky iDecKing a mnoho dalších.

Nový showroom Kratochvíl parket profi v Čestlicích, v přízemí nabídka Kährs  Foto: KPP, oficiální zdroj 

 

Pro více informací navštivte webové stránky společnosti Kratochvíl parket profi www.kpp.cz.

 

 

Zdroj: KPP

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.