Dětský festival Piccoli: Atmosféra benátského karnevalu i vůně exotických dobrodružství

Atmosféra karnevalu a tance, okořeněná rytmem benátského přístavu s exotickým příslibem dalekých cest a námořních dobrodružství – tak bude vypadat letošní ročník dětského minifestivalu Piccoli, který se uskuteční v neděli 22. května v Clam-Gallasově paláci. Nápaditý program plný hudby, zpěvu, tance i divadla a výtvarných dílen připravily pro malé i větší děti Letní slavnosti staré hudby.

Dětský festival Piccoli, ilustrační foto z loňského ročníku Foto: Anna Chlumská/LSSH, oficiální zdroj

Dětský festival Piccoli, ilustrační foto z loňského ročníku
Foto: Anna Chlumská/LSSH, oficiální zdroj

 

Taneční dílna s názvem Ostrov pokladů vtáhne děti do velkolepého tanečního reje, inspirovaného příběhy pirátů a námořníků. Šestý smysl ukáže, co to znamená mít hlas jako zvon. Harlekýn a Kolombína umožní všem, ve kterých dříme dramatický talent, nahlédnout pod pokličku (nejen) benátského divadelního umění a improvizace. A ti nejmenší z nejmenších rozehrají v dílničce s názvem Pasta fidli! veselou symfonii s vařečkami. Tím to ale zdaleka nekončí! Hudební i divadelní aktivity doplní výtvarné dílny, které dětem poodhalí tajemství kaligrafie či řezbářského řemesla. Malí hudebníci si budou moci domů odnést i klobouk vlastnoručně vyrobený v „benátském kloboučnictví“. Chybět nebude ani oblíbený Bazaar Baroque.

 

 

Hudební cestování

Instrumentální dílnu Cink! povede hráč na tento zajímavý nástroj Richard Šeda. V dětském orchestru budou hrát prim dechové nástroje, ale ani ty ostatní se neztratí. Michael Pospíšil vezme v hudebním představení Cesta (s) Polem děti na objevnou cestu světem rozličných hudebních nástrojů. Děti zjistí, zda je možné hrát na kraví roh či zda existují přenosné varhany.  Naučí se soustu říkadel a písniček na společné výlety s rodiči.

Dětský festival Piccoli, ilustrační foto z loňského ročníku Foto: Anna Chlumská/LSSH, oficiální zdroj

Dětský festival Piccoli, ilustrační foto z loňského ročníku
Foto: Anna Chlumská/LSSH, oficiální zdroj

 

Praktické informace

Vstupenky na jednotlivé dílny v ceně 100 Kč je možné rezervovat prostřednictvím webových stránek. Projekt organizuje Nadace Collegium Marianum. Podrobné informace najdete zde

 

Hudba pro děti

Projekt Piccoli vznikl v návaznosti na mezinárodní hudební festival Letní slavnosti staré hudby, který mezi českými hudebními festivaly zaujímá zcela jedinečné postavení díky svému zaměření na oblast tzv. staré hudby (zejména hudby renesance a baroka) a originální dramaturgii, která každoročně přináší nové téma. V roce 2016 se v červenci a srpnu uskuteční již 17. ročník festivalu, který pravidelně uvádí přední zahraniční interprety a rozeznívá koncertní prostory a historické sály po celé Praze. Vstupenky je možné rezervovat i zakoupit online na www.letnislavnosti.cz.

 

 

Zdroj: LSSH

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.