designSUPERMARKET 2015: Seznamte se s vítěznými designéry

Po čtyři prosincové dny hostil Kafkův dům nejtalentovanější mladé české designéry, z nichž současdně vyšli vítězové ceny redakce Dolce Vita pro Nejlepší produkt designSUPERMARKET 2015. Ty získali v oblastech šperk: Blueberries, móda: Buffet Clothing, interiérový produkt: Durch Duo a papír: VOALA.

designSUPERMARKET 2015 - Blueberries - vítěz kategorie šperk Foto: designSUPERMARKET, oficiální zdroj

designSUPERMARKET 2015 – Blueberries – vítěz kategorie šperk
Foto: designSUPERMARKET, oficiální zdroj

 

„Úroveň mladého designu a množství kvalitních projektů v Čechách rok od roku roste, a proto pro nás bylo letos v redakci rozhodování o tom, komu udělit cenu za nejlepší produkt opravdu těžké. Rozhodli jsme se místo jedné ceny udělit hned čtyři a to v kategoriích šperk, móda, interiérový produkt a papír,“ komentovala letošní udílení cen Danica Kovářová, šéfredaktorka Dolce Vity.

 

Kategorie šperk

V ní zvítězila značka Blueberries založená v době zrání borůvek šperkařkou Markétou Richterovou a designérem Zbyňkem Krulichem.

Vyhlášení cen designSUPERMARKET 2015 - Blueberries Foto: designSUPERMARKET, oficiální zdroj

Luxusní šperky jsou vyrobené pomocí technologií 3D tisku a kombinují v sobě abstraktní geometrické tvary a přírodní motivy. Na designSUPERMARKETu prodávají novou limitovanou kolekci 2016 BLOOM, i své stálé kolekce Star a Frost.

designSUPERMARKET 2015 - Blueberries - vítěz kategorie šperk Foto: designSUPERMARKET, oficiální zdroj

 

 

Katogorie móda

Cenu získala značka módní Buffet Clothing.

Vyhlášení cen designSUPERMARKET 2015 - Buffet Clothing Foto: designSUPERMARKET, oficiální zdroj

Její hlavní myšlenka spočívá v touze udržet rovnováhu mezi designem a oblečením na každodenní nošení. Jejich designérský koncept odráží bezstarostnost a lásku k streetové módě.

designSUPERMARKET 2015 - Buffet Clothing - vítěz kategorie móda Foto: designSUPERMARKET, oficiální zdroj

 

 

Kategorie interiérový produkt 

Další oceněnou je designérská dvojice Durch Duo.

designSUPERMARKET 2015 - Durch Duo Foto: designSUPERMARKET, oficiální zdroj

Svou vítěznou kolekci ručně tkaných a vyšívaných koberečků nazvala Pastva. Díla absolventek Textilní tvorby pražské VŠUP Dany Elsterové a Anežky Podzemské jsou inspirována nekonečnými dojmy a pocity z přírody. Hlavním aspektem tvorby je souhra materiálů, hravost a osobitost.

designSUPERMARKET 2015 - Durch Duo - vítěz kategorie interiérový produkt Foto: designSUPERMARKET, oficiální zdroj

 

 

Kategorie papír

Cenu za nejlepší produkt v této oblasti získalo grafické studio a knihařská dílna VOALA.

designSUPERMARKET 2015 - VOALA Foto: designSUPERMARKET, oficiální zdroj

Ta pro designSUPERMARKET 2015 vytvořila limitovanou kolekci sešitů, jejichž vizualita tkví v sítotiskovém experimentu s barvami. Každý ze sešitů je unikátní a nenapodobitelný, kouzlo techniky spočívá v proměnlivosti – z obálek sešitů tak vyzařuje dotek lidské ruky. Na návrzích obálek se podílela výtvarnice Lívie Mezovská.

designSUPERMARKET 2015 - VOALA- vítěz kategorie papír Foto: designSUPERMARKET, oficiální zdroj

 

 

O designSUPERMARKETU

designSUPERMARKET je mezinárodní festival současného designu. Jeho ambicí je vytvářet kontinuální platformu pro vystavování a prodej autorské tvorby nastupující generace českých i zahraničních designérů z oblastí produktového designu, módy, šperku, grafického designu a ilustrace. Festival zároveň představuje akci se společenským přesahem a plní funkci centra neformálního setkávání osobností designu s lidmi, kteří projevují zájem o současné kulturní dění a urban scénu. Klade si za cíl co nejzodpovědněji přiblížit design širší veřejnosti a propagovat tvorbu mladých autorů. Design je přitom prezentován v širším měřítku jako součást životního stylu každého jedince.

 

 

Zdroj: designSUPERMARKET

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.