Denisa Grimmová: Dětské strachy ožívají v malostranské A&A Galerii

Vlkodlak, pavouk, černá kočka, temný sklep. To je jen částečný výčet protagonistů Napínavých setkání, jejichž hlavní hrdinkou je malá holčička, která z nich má všechno, jen ne dobrý pocit. S lehkým humorným podtónem je ve svých obrazech s velkým pochopením zachytila výtvarnice, animátorka a režisérka Denisa Grimmová. V galerii schované v nenápadném malostranském dvorku jsou k vidění, a některé z nich i k zakoupení do 28. dubna.

A&A Galerie Denisa Grimmová - Napínavá setkání: Noční rozhovor, kombinovaná technika, 2017 Foto: e-Newspeak

A&A Galerie
Denisa Grimmová – Napínavá setkání: Noční rozhovor, kombinovaná technika, 2017
Foto: e-Newspeak

 

Strach má velké oči. Přesně tak by se dala charakterizovat postavička holčičky na zhruba polovině vystavěných prací. Každý si do ní může promítnout své vzpomínky, své vlastní dětské běsi nebo obavy a fóbie svých dětí atd. Hned máte chuť dívence spěchat na pomoc, chlácholit ji.Těžké rozhodování čeká u obrazu Mimikry, kde se zakuklená kočka snaží připojit k ptáčkům v krmítku. Milé, a přitom vůbec ne přeslazené dětské náměty, prostě oslovují. Nejsou však jedinými, které se na aktuální výstavě objevují. Svět se přece skládá i z těch dospělých.

A&A Galerie Denisa Grimmová - Napínavá setkání: Na lavičce s vlkodlakem, kombinovaná technika, 2012 Foto: e-Newspeak

A&A Galerie
Denisa Grimmová – Napínavá setkání: Na lavičce s vlkodlakem, kombinovaná technika, 2012
Foto: e-Newspeak

 

 

Praktické informace

Výstava Denisa Grimmová – obrazy je k vidění do 28.4.2018 v A&A Galerii, Dům U Černohorských, Újezd 19/409, Praha 1 – Malá Strana.  Otevřeno je úterý – sobota 13 – 18 hod.

A&A Galerie Denisa Grimmová - obrazy, plakát Oficiální zdroj: A&A Galerie 

 

Kdo je Denisa Grimmová
Narozena v Praze v roce 1978 jako dcera výtvarníka Jana Grimma, vystudovala FAMU, ateliér animované tvorby pod vedením prof. Břetislava Pojara a Pavla Koutského. Věnuje se režijní a animátorské práci, ilustracím, ale i volné tvorbě. Ze známých animovaných prací je to například známé Werichovo Fimfárum 3 ve 3D podobě. Aktuálně připravuje s Janem Bubeníčkem celovečerní fil pro děti s názvem „Myši patří do nebe“.

 

 

Zdroj: A&A Galerie

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.