Den s Máchou na Petříně již potřetí

Jednou z akcí pořádanou o svátku práce či chcete-li raději o svátku zamilovaných je Den s Máchou, jenž se na Petříně stává tradicí. Akci jako každoročně pořádá Muzeum hlavního města Prahy, které pro návštěvníky připravilo bohatý program. Vrcholem odpoledne budou dva koncerty Filharmonického orchestru Iwasaki složeného ze studentů Pražské konzervatoře pod vedením dirigenta Chuhei Iwasakiho.

Den s Máchou 2015 Foto: MHMP, oficiální zdroj

V průběhu celého odpoledne se návštěvníci budou moci vyfotografovat s předem připravenou rekvizitou Karla Hynka Máchy. Fotografie budou na místě vytištěny a návštěvníci si je budou moci odnést domů, fotografie budou rovněž  umístěny na facebookové stránky Muzea. Celou akci bude moderovat kouzelník Grino, který předvede kouzelnické vystoupení.

Připraveno bude také vystoupení akrobatů na skákacích botách. Ty si bude možné na místě i vyzkoušet.

V blízkosti rozhledny bude možné navštívit také Bibliobus, v němž budou připraveny knihy k volnému čtení a zajímavé soutěže.

Zejména pro dospělé návštěvníky chystá muzeum na závěr odpoledne dva koncerty Filharmonického orchestru Iwasaki složeného ze studentů Pražské konzervatoře pod vedením Chuhei Iwasakiho, které začnou v 14.45 a 16.15. Zazní skladby Bohuslava Martinů, Bedřicha Smetany a Edwarda Elgara.

Občerstvení bude zajištěno formou stánkového prodeje. Pohodlnější možností bude osvěžení v kavárně rozhledny.

 Zdroj: MHMP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.