David Bowie je

Za týden uplyne přesně rok co potemněla jedna z největších hudebních hvězd 20. století – David Bowie. Prostřednictvím dokumentu nazvaném podle londýnské výstavy „David Bowie je…” alespoň na filmovém plátně ožívá ve vzpomínkách vzácných hostů závěrečného galavečera výstavy, jimiž byli legendární módní návrhář Kasai Yamamoto nebo frontman kapely Pulp Jarvis Cocker. Režie se ujal držitel ceny BAFTA a režisér zahajovacího ceremoniálu londýnských olympijských her Hamish Hamilton. Premiéru bude mít film v českých kinech v úterý 3. ledna.

Bavid Bowie Foto: Omnimedia, oficiální zdroj

 

Výstava  nazvaná  „David  Bowie  je…”  byla  nejúspěšnější instalací v historii Victoria & Albert Museum v Londýně. Její kurátoři získali unikátní přístup do David Bowie Archive a díky tomu i možnost připravit první mezinárodní retrospektivní výstavu o umělcově kariéře. Bowie byl jedním z nejodvážnějších a nejvlivnějších performerů moderní doby a výstava nabízí ke zhlédnutí na 300 jeho objektů včetně ručně psaných básní, originálních kostýmů, fotografií, přebalů alb a dalších vzácných materiálů z posledních pěti dekád.

 

 

Výstava odhaluje vývoj Bowieho kreativity

Hamish Hamilton točil dokument na závěrečném gala večeru a uvedení v kinech umožňuje prozkoumat retrospektivní pohled na Bowieho kariéru divákům v kinech po celém světě. Publikum se od těch nejpovolanějších  dozví  příběhy některých klíčových objektů dokumentujících Bowieho uměleckou kariéru. Kurátoři výstavy Victoria Broackes a Geoffrey Marsh pak nabídnou odborný pohled jak na nejznámější hudební videa a originální kostýmy, tak i na osobnější předměty, jakými jsou ručně psané básně či deníkové záznamy, odhalující kreativitu a vývoj Bowieho nápadů.

Kurátoři výstavy Victoria Broackes a Geoffrey Marchvysvětlují: „Zpráva o smrti Davida Bowieho nás hluboce zasáhla. Jeho obrovský vliv na kulturní život je nevídaný a náš film odhaluje detailní informace o klíčových objektech z David Bowie Archive okomentované speciálními hosty a je doplněn o fantastický soundtrack.”

 

Více informací o projekcích najdete na www.dlabacov.cz.

 

 

Zdroj: DavidBowieFilm.com, pannonia-entertaiment.cz, Omnimedia

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.