Dagmar Pecková jako Mackie Messer plní Velký sál Lucerny

Kabaretní revue Wanted je téměř každý den na programu pražské Lucerny. Operní pěvkyně Dagmar Pecková a pěvec Jiří Hájek pod taktovkou bratrů Cabanů zde před zcela zaplněným hledištěm odehrávají představení velkolepé kabaretní revue s hudbou a příběhem Kurta Weilla. Originální kabaret je možné navštívit již pouze do 30. dubna. Čeká ho cesta do zahraničí.

Dagmar Pecková a její Mackie Messer  Foto: Jaroslav Urban/Ságl Production, oficiální zdroj

Dagmar Pecková a její Mackie Messer
Foto: Jaroslav Urban/Ságl Production, oficiální zdroj

 

„Naplňuje se to, v co jsem doufala. Podařilo se nám připravit představení, jaké tu ještě nebylo. Celý den s nikým nemluvím, abych měla vždy na večer hlasivky na 200 % připravené,“ svěřuje se Dagmar Pecková, mezzosopranistka a hlavní protagonistka revue Wanted.

Kabaretní revue, která měla premiéru před týdnem, téměř každý den rozezvučí stylovou Lucernu hudbou meziválečného období 20. století. Dagmar Pecková si půjčila písně Kurta Weilla a bratři Cabani je zasadili do příběhu, který připomíná zajímavé momenty jeho života. Diváci slyší šansony i nefalšovaný jazz. Kromě Dagmar Peckové se mohou všichni těšit na Jiřího Hájka, Jana Kučeru, Epoque quartet & orchestra, Miroslav Hloucal Jazz Band a tanečníky Jednotky Rychlého Nasazení.

Dagmar Pecková jako pirátka Foto: Jaroslav Urban/Ságl Production, oficiální zdroj

Dagmar Pecková jako pirátka
Foto: Jaroslav Urban/Ságl Production, oficiální zdroj

 

„Není to Moulin Rouge, ale se zábavou, kterou nelze jednoznačně vymezit, ohraničit nebo zaškatulkovat, to má hodně společného. Naše barevná revue je ve skutečnosti kabaretem 21. století. Jednotlivé scény křičí, některé jsou trochu nekorektní, projekce jako dominantní prvek výpravy rozostřuje hranici mezi realitou a fantazií, samet pohladí, ostrá a nejen taneční gesta probudí, hlas Dagmar Peckové uhrane… A všichni se smějeme i pláčeme, tleskáme, pískáme i dupeme, sníme a dobře se bavíme…,“ popisuje jeden z tvůrců Michal Caban.

Dagmar Pecková a Jiří Hájek  Foto: Jaroslav Urban/Ságl Production, oficiální zdroj

Dagmar Pecková a Jiří Hájek
Foto: Jaroslav Urban/Ságl Production, oficiální zdroj

 

 

Termíny zbývajících představení (vždy v 19 hodin):

25.4., 26.4., 28.4., 29.4., 30.4.

Dagmar Pecková Foto: Jaroslav Urban/Ságl Production, oficiální zdroj

Dagmar Pecková
Foto: Jaroslav Urban/Ságl Production, oficiální zdroj

 

 

Zdroj: Ságl Production

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.