Česká předpremiéra vozu Land Rover Discovery Sport

Návštěvníkům nedávného veletrhu 4×4 Drive na holešovickém Výstavišti v se předpremiéře představil Land Rover Discovery Sport, který se začne prodávat až v příštím roce. Tuto šanci se nenechali ujít ani tři známé tváře a současně fanoušci rodinných SUV – Petra Černocká s Václavem Vydrou a Honzou Toužimským a nový model si nejen důkladně prohlédli, ale v rámci off-road parkuru i vyzkoušeli a podělili se o své dojmy.

 

U Land Roveru Discovery Sport pózuje Honza Toužimský Foto: Josef Edvard Gregor, Kloboukfilm, oficiální zdroj

U Land Roveru Discovery Sport pózuje Honza Toužimský
Foto: Josef Edvard Gregor, Kloboukfilm, oficiální zdroj

Po zjištění, že se do auta vejde až sedm lidí, napadlo Petru Černockou, že by se to mělo zkusit. „No, viděla jsem v autě jen pět sedaček, tak mi je divné, kde by asi seděli ti další dva“, vysvětlila zvědavá zpěvačka a Honza Toužimský se smíchem prohodil, že nejspíš v kufru, který je docela prostorný. Na správnou míru vše záhy uvedl technik pražské pobočky autosalonu Dajbych a pohotově předvedl další dvě sedačky, které byly sklopené skutečně v kufru. „Teď ještě sehnat čtyři dobrovolníky a můžeme vyzkoušet, jak se tam těch sedm lidí vejde …“, prohodil Vašek Vydra, který se svěřil, že se v zimě k jeho koním jinak, než SUVéčkem nedostane.

Testovací jízdu následně nijak neodbyli: „Boční náklon, při kterém se z okýnka téměř můžete dotknout země, nebo prudký výjezd, kdy si myslíte, že i 4×4 auto se prostě musí převrátit, to je jízda, která nemůže nechat chladným žádného chlapa“, konstatoval zpěvák skupiny Arakain Honza Toužimský.

Testovací jízdu plně obsazeného Land Roveru Discovery Sport si vyzkoušela Petra Černocká s manželem  Jiřím Pracným a dalšími dobrovolníky Foto: Josef Edvard Gregor, Kloboukfilm, oficiální zdroj

Testovací jízdu plně obsazeného Land Roveru Discovery Sport si vyzkoušela Petra Černocká s manželem Jiřím Pracným a dalšími dobrovolníky
Foto: Josef Edvard Gregor, Kloboukfilm, oficiální zdroj

 

Discovery Sport se představuje:

Novinka od Land Roveru je sice nástupce Freelanderu, ale zařadila se do vznikající rodiny modelů Discovery. Designem navazuje na trend aktuálních modelů. Discovery Sport je rodinné SUV, které nezapře svůj původ. Skvělé užitné vlastnosti a praktičnost, velký prostor, moderní technologie a bezkonkurenční terénní vlastnosti.

 

Univerzálnost

Discovery Sport pojme až 7 pasažérů, pyšní se velkorysým a variabilním zavazadlovým prostorem. Kufr nabízí objem až 541 litrů, flexibilní uspořádání sedadel (posun druhé řady o 16 cm v podélném směru), po jejichž složení vnikne ložná plocha dlouhá jako ve velkém Range Roveru.
Tím to ale nekončí. Jistě využijete početné úložné prostory v interiéru nebo možnost táhnout přívěs až o váze 2 500 kg.

 

Doma v terénu i ve městě

Systému Activ Driveline samočinně kombinuje výhody pohonu předních a všech čtyřech. Systém Terrain Response spolu s nadstandardními parametry (nájezdové úhly 25 a 31 stupňů nebo brodivost 60 cm) dávají tušit terénní vlastnosti hodné značky Land Rover, které s přehledem dominují ve své třídě.

Zároveň se Discovery Sport neztratí při dynamické jízdě třeba na dálnici – stačí zapnout mód Dynamic, přístroje se rozsvítí červeně a vy si užijete podmanivou jízdu. To dovoluje nízká hmotnost (od 1744 kg), získaná díky monokokové konstrukci.

 

Bezpečí

Ochrana vaší rodiny je pro nás prioritou. O pohodlí beze strachu se stará celá řada bezpečnostních prvků, například:
•    autonomní nouzové brzdění
•    asistent stability přívěsu
•    varování před opuštěním jízdního pruhu
•    rozpoznávání dopravních značek
•    sledování mrtvého úhlu
•    kamerový HD systém monitorování okolí vozu
•    asistent tažení a asistent pro připojení přívěsu

Výrobce ale myslí i na bezpečnost okolí – novinkou je totiž airbag pro chodce, který má za úkol minimalizovat následky střetu.

 

Zdroj: Kloboukfilm

1 komentář

    • ALA on 4.3.2015 at 11:12

    Odpovědět

    Mně se strašně líbí Land Rover Discovery Sport v té ladroverovské šedé. Strašně krásné auto! jinak je pravda, že lidí se tam sveze jak v autobusu :))), což na výlety s dětmi není na škodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.