Čerstvá svačina přímo do školy

Nestíháte dětem připravit svačinu nebo vaše lednička nedisponuje dostatečně širokou nabídkou, přitom byste chtěli, aby jim školní svačina zajistila optimální přísun energie a byla sestavena z kvalitních surovin? Pak vás možná osloví služba společnosti Waran Food „Take your break FOOD“ představující každodenní rozvoz čerstvých svačin přímo do školy vašeho dítěte.

svacina-do-skoly_tmavy-toust-huevos-bp

 

Až 70 % procent dětí dnes chodí do školy bez snídaně. Z tohoto důvodu následně klesá jejich schopnost soustředění, což může vést i ke zhoršení studijních výsledků. „Pokud dítě vstává ráno kolem šesté hodiny, mělo by se nasnídat ještě doma před odchodem do školy. Není-li možné toto z nějakých důvodů učinit, je nutné dbát na to, aby to dohnalo alespoň zdravou a vydatnou svačinou. V žádném případě nesmíme dopustit, aby dítě bylo o hladu až do oběda, který, když mu nebude chutnat, nahradí koupí něčeho dle vlastní chuti. A už se dostáváme k tomu, co je v dětském stravování tím nejdůležitějším – pravidelnost a dodržování pitného režimu,“ komentuje Prim. MUDr. Dalibor Pastucha, Ph. D. MBA, dětská obezitologická ambulance.

 

Svačiny jezdí za dětmi

Bohatá svačina, která může zároveň suplovat i chybějící snídani je dodávaná společností Waranfood tak, aby ji měly děti k dispozici již před začátkem vyučování, čímž jim poskytuje dostatečný přísun energie a tekutin na celé dopoledne. Kromě zajištění správných stravovacích návyků a možných lepších studijních výsledků dítěte máte navíc jistotu, že vámi vynaložené peníze byly dobře investovány. Rozvoz svačin probíhá prozatím na území hlavního města Prahy, nicméně do budoucna se uvažuje o celorepublikovém pokrytí projeví-li rodiče dostatečný zájem.

Objednání svačiny je jednoduché. Stačí se pouze zaregistrovat na www.waranfood.com. Pokud škola není v seznamu zavážených, stačí toto uvést do registrace. Firma vaši školu osloví a sjedná podmínky pro rozvoz svačin a uzavře s ní rámcovou smlouvu. Sami nebo ve spolupráci s dítětem pak můžete zvolit dodání svačiny na jednotlivé dny nebo celý měsíc. Cena jedné svačiny „Take your break FOOD“ se pohybuje od 49,50 Kč.

 

Složení svačiny

Všechny suroviny jsou čerstvé a pochází výhradně od českých výrobců a farmářů. Svačiny jsou baleny ručně bez použití balicích plynů. Složení svačiny je pravidelně obměňováno, a to zejména s ohledem na aktuálně dostupnou zeleninu. V tuto chvíli je v nabídce „podzimní menu“ s využitím mrkve, zelí, okurky a papriky, které je navrženo pro sudý a lichý týden v měsíci. Na každý den je k dispozici jiný sendvič, tortilla nebo bageta z čerstvého kváskového pečiva obložená čerstvou zeleninou, sýrem a šunkou z masa od řezníka, tj. bez separátů a masokostní moučky. Dále nabídku tvoří sladká středa, kde je prozatím k dispozici trio čerstvě upečených šumavských koláčků, nebo tvarohový závin.

Součástí všech svačin je také buď ovocný jogurt, smetanový bílý jogurt, nebo tvarohovo-smetanový Okrouhlíček z farmy BioVavřinec ve dvou příchutích.

Pro doplnění tekutin slouží 0,5 l balení pramenité neperlivé minerální vody Artézia čerpané z hlubokých artézských vrtů v nedotčených vrstvách písku a štěrkopísku, která má vyvážený a nízký obsah minerálů, což je vhodné zejména pro dětský organismus.

waran-food_letak

 

Je zdravá svačina skutečně zdravá?

Závěrem snad jen douška o pojmu „zdravé“ v souvislosti s dětskou svačinou. Kvalitní suroviny, pestré složení – pečivo, maso, zelenina, ovoce, mléčné výrobky zajistí přísun potřebný živin. Kdybychom však šli do důsledku, žádný pediatr by nedoporučil, byť jednou týdně sladkou svačinu, neboť právě ta je zdrojem tzv. rychlých cukrů, které dodají sice v daném okamžiku dítěti okamžitou energii, ale velmi rychle po nich dostane hlad. Navíc, pokud ji nevyužije, což je při sezení v lavici pravděpodobné, ukládá se ve formě tuku. Ve větším množství pak paradoxně může vyvolávat nesoustředěnost a hyperaktivitu. Také každodenní použití pečiva je pro zastánce zdravé výživy poněkud diskutabilní. Hodilo by se prostřídání např. s müsli k jogurtu apod.

Nabízené svačiny jsou jistě mnohem lepší variantou než obyčejný rohlík z bílé mouky namazaný v rychlosti tím, co je zrovna v kuchyni po ruce nebo ještě hůře ponecháním výběru svačiny na samotných dětech, které si za poskytnuté peníze s největší pravděpodobností koupí nějakou sladkost, absolutně nezdravý hamburger nebo dokonce hračku a ty větší třeba cigarety. Pro většinu zákazníků tudíž představují kvalitativní nadstandard, nicméně rodiče, kteří striktně dbají na zdravý jídelníček, by k této nabídce mohli mít částečné výhrady.

 

 

Zdroj: Waran Food

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.