Bylinné sirupy: Léčivé trio domů i na cesty

Léto se nám trochu zrádně jeví jako čas, kdy jsou chřipky, nachlazení a další zdravotní obtíže zažehnány sluncem a teplým počasím. Jenže nastydnout se dá za horkých či deštivých dní možná ještě snadněji, také cestování zvyšuje šanci na nepříjemný suvenýr v podobě některé virové nákazy. Je proto vhodné začít s posilováním imunity ještě před dovolenou a pokud jsme náchylnější na nastuzení, přibalit si s sebou nejlépe přírodní preparáty, které nám při potížích pomohou. Nervozita z příprav i „cizí postel“ zase rády přivodí nespavost. I na tento problém se dá vyzrát pomocí bylinek.

Třezalka tečkovaná, lat. Hypericum_perforatum Foto: Karelj, Wikimedia Commons, oficiální zdroj

Třezalka tečkovaná, lat. Hypericum_perforatum
Foto: Karelj, Wikimedia Commons, oficiální zdroj

 

Čerstvé bylinky nebo čaj ze sušených je samozřejmě pro všechny, kteří se snaží léčit nebo posilovat imunitu přírodní cestou prioritní, ale často nás tlačí čas a na cestách i omezené možnosti na přípravu. Navíc nasušené bylinky ještě nejsou zárukou, že obsahují dostatečné množství potřebných léčivých látek. Stačí nevhodný čas sběru nebo sušení a jejich hodnota se rapidně sníží. V bylinných sirupech vyráběných podle ověřené receptury by měly být všechny složky ve správně vyváženém poměru.

 

Oslabená imunita, nachlazení špatné spaní

Tři dá se říct civilizační problémy, které mohou zaskočit kohokoliv z nás. Kromě otužování je možné imunitu úspěšně posilovat vhodnými přípravky.Ty může předepsat imunolog v podobě cílené dlouhodobé léčebné kúry, ale pokud se nám nechce trávit čas po čekárnách, můžeme pro svou imunitu udělat snadný krok tím, že vyzkoušíme působení bylinek, třeba právě v sirupu, jehož užívání je snadné a rychlé.

Nachlazení a následný zánět močových cest je záležitost nepříjemná, která se navíc může změnit v chronickou. Prevencí je samozřejmě vhodné oblečení, tedy žádný volný kříž a břicho, když není letní pařák. Teplo od nohou, tudíž nechodit naboso po chladné podlaze nebo zemi, rovněž na dovolené ležet vždy na dobře izolovaném byť třeba jen provizorním lůžku, nezůstávat v mokrých plavkách. Když už se tak přesto stane, je nejlepší rychle jednat a nasadit jako preventivní ochranu bylinky. Nejjednodušeji v sirupu.

Nervy nadranc, kdo by to neznal. Pracovní tlak, závěrečné zkoušky ve škole, finanční či vztahové rodinné problémy, ale i zdravotní obtíže, to vše jsou spolehlivé spouštěče nespavosti. Než sahat po chemii, je lepší se spolehnout na pomoc přírody. Bylinky opět v sirupu můžeme mít připraveny přímo u postele a použít je, když si s námi spánek pohrává.

Jediné, na co si je třeba dát pozor, zda nejsme případně na některou složku sirupu alergičtí. Při jakýchkoliv nepříjemných příznacích je třeba s bylinkami přestat a poradit se s lékařem o jejich vhodnosti.

 


MaxiVita Herbal Bylinný sirup na posílení imunity

Sirup obsahuje 10 vitaminů a bylinných extraktů, např. z echinacey, plicníku atd. Obsažené bylinné extrakty z brusinky pozitivně přispívají ke zvýšení odolnosti proti virům a bakteriím. Podporují přirozenou obranyschopnosti organismu, zejména v období chřipek a nachlazení. Sirup je navíc obohacen o vitaminy C, E a vitaminy skupiny B, jež jsou důležité pro udržení dobrého zdravotního stavu celého organizmu. 

Doporučené dávkování: děti od 3 do 12 let 1x denně 10 ml (polévková lžíce), dospělí 1-2x denně 10 ml. Před upotřebením nezapomeňte protřepat. Případný zákal je způsoben obsahem přírodních látek a není na závadu. Po otevření uchovávejte v chladu a spotřebujte nejlépe do 2 měsíců.

MXV Bylinný sirup - Posílení imunity Foto: Vitar,oficiální zdroj


Bylinný sirup na močové cesty

Sirup Maxivita obsahuje bylinné extrakty z brusinky, echinacey a vitamín C. Zatímco brusinka příznivě působí na močové cesty, echinacea dokáže podpořit imunitu a tím zvyšuje odolnosti organismu proti virům a bakteriím. Obsažené bylinky jsou navíc obohaceny o nepostradatelný antioxidant vitamin C.

Sirup je ideální užívat v období chřipek a nachlazení.

MXV Bylinný sirup - Brusinky Foto: Vitar,oficiální zdroj

 Doporučené dávkování: děti od 3 do 12 let 1x denně 10 ml (polévková lžíce), dospělí 1-2x denně 10 ml. Před upotřebením protřepat. Případný zákal je způsoben obsahem přírodních látek a není na závadu. Po otevření uchovávejte v chladu a spotřebujte nejlépe do 2 měsíců.

 

Vyspěte se „do růžova“

Sirup Maxivita obsahuje přírodní extrakty z meduňky, mateřídoušky, třezalky, kozlíku, tedy byliny, v lidovém léčitelství používané na celkové zklidnění organismu. Podporují psychickou pohodu a dokážou navodit harmonii při usínání důležitou. Sirup je navíc obohacen o nepostradatelná antioxidant vitamín C .

Dobrá rada: Pokud užíváte třezalku tečkovanou, nechoďte na přímé slunce, dělají se bílé tečky na pokožce.

MXV Bylinný sirup - Klidný spánek Foto: Vitar,oficiální zdroj

 

Snadná dostupnost, příznivá cena

Všechny tři bylinné sirupy od společnosti Vitar jsou k dostání v marketech a drogeriích, v balení 200 ml za 65 Kč. Objednat je lze také na nasevitaminy.cz

 

 

Zdroj: Vitar

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.