Benefiční dražba v RoSe vynesla i díky Lucii Borhyové téměř 50 000 korun

Na avizovaném Benefičním večeru získalo Vzdělávací centrum Rosa v pražských Kobylisích  na programy seniorů přesně 47 300 Kč. Přesně tolik vynesla aukce obrazů a fotografií, která byla hlavním bodem programu večera uspořádaného u příležitosti oslavy prvního výročí od otevření projektu, který je nejen bezpečným domovem dříve narozených a handicapovaných, ale také centrem setkávání všech generací. Nejlépe se vydražilo plátno s názvem Cyklus štěstí moderátorky Lucie Borhyové, za něž dal nový majitel 16 tisíc korun

Lucie Borhyova s jedním z těch,  jimž byl benefiční večer určen - s obyvatelem Rosy, a obrazem Cyklus štěstí Foto: RoSa/Taiko, oficiální zdroj

Lucie Borhyova s jedním z těch, jimž byl benefiční večer určen – s obyvatelem Rosy, a obrazem Cyklus štěstí
Foto: RoSa/Taiko, oficiální zdroj

 

„Samotnou mě to překvapilo, když částka začala při dražbě růst. Mám z toho velkou radost, zvlášť když to pomůže dobré věci,“ svěřila se Lucie Borhyová, která prý maluje od malička: „Vždy mne výtvarné umění zajímalo, avšak věnuji se mu pro vlastní potěšení. Kreslení a malovaní mne baví a naplňuje,“ upřesnila.

Do dražby šlo celkem šest děl různých tvůrců. Hosté dražili například fotografii kameramana Martina Šece, který v tuto chvíli točí pohádku Anděl Páně 2, nebo také fotografii uměleckého fotografa Milana Pavýzi.

Součástí večera byl také kulturní program věnovaný Wolfgangu Amadeu Mozartovi a šansonům Edith Piaf. Na housle zahrála také hudebnice a herečka Jenovéfa Boková.

 

Rezidence RoSa je po roce obsazená již z 90 procent.

Ve čtvrtek 28. dubna od 14 hodin se uskuteční další den otevřených dveří s možností prohlídky vzorového bytu, na jejímž základě se zájemci mohou lépe rozhodnout pro některý z volných bytů.

Více informací najdete na www.rezidencerosa.cz.

 

Zdroj: RoSa

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.