Běháte, plavete, jezdíte na kole? Vyzkoušejte svůj první triatlon!

Sportovní areál x-bionic® sphere ve slovenském Šamoríně bude ve dnech 1. – 2. června 2019 hostit mistrovství světa ve středním triatlonu. Šampionát však nebude patřit jen profesionálům, na bohatý program se můžou těšit také rodiny s dětmi a kdokoliv, kdo si rád zaplave, zajezdí na kole a zaběhne symbolické vzdálenosti.

The Championship 2019  Foto: x-bionic® sphere, oficiální zdroj

The Championship 2019
Foto: x-bionic® sphere, oficiální zdroj

 

Triatlon je individuální sport, při kterém zrelaxuje mysl i tělo, sport, při kterém se není potřeba bát jednostranného zatěžování a hlavně sport, který nestojí tolik! K jeho realizaci jsou potřeba pouze jedny plavky, funkční tričko, kalhoty, a dobré kolo. Zahrnuje v sobě totiž až tři disciplíny – plavání, cyklistiku a běh, které je nutné absolvovat těsně po sobě. Prakticky to znamená, že jde o sport, při kterém nemůžete upadnout do stereotypu, pokaždé vykonáváte totiž jiné pohyby těla a s novým prostředím zažíváte také nové pocity.

I pro tento fakt zlákal triatlon mnoho lidí po celém světe, mezi nimi i našeho skvělého sportovce Richarda Vargu, bývalého fotbalistu Filipa Šeba, nebo veselou kopu mladých sympatických Slovenek, které si říkají 4Bajkerky. Podle nich zvládne triatlon opravdu každý. Stačí vystoupit ze své komfortní zóny a začít s menšími vzdálenostmi.

 

Na světové úrovni

Triatlonový šampionát The Championship 2019, organizovaný Challenge Family a sportovním areálem x-bionic® sphere, patří mezi neprestižnější triatlonové závody na světe a svojí náročností je výzvou i pro ty největší profesionály. „Jsem velmi vděčný, že organizátoři přinesou i tento rok na Slovenskou jedno z největších triatlonových akcí. O to víc mi je líto, že na závody, které patří mezi moje nejoblíbenější, nenastoupím. Prostředí unikátního sportovního komplexu je pro triatlon ideální. Plavání v Dunaji, jízda na rychlých cestách a běh po areálu x-bionic® sphere je lákadlo pro každého atleta. Specifikem akce je právě Dunaj, na kterém mohou být vlny. To bude záležet hlavně na větru, který bude hrát velkou úlohu i na cyklistické trati. Změnou bude i běh po různých terénech. Mě změna terénů vyhovuje, jelikož nohy nejsou po závodech zničené,“ popisuje trať úspěšný slovenský triatlonista Richard Varga, který se prestižního šampionátu v Šamoríně zúčastnil již dvakrát. 

„Šamorín je malé město na řece Dunaj s 800 roční historií a bohatou tradicí sportu. Má jedinečnou pozici pro obdivování krás západního Slovenska, Rakouska či Maďarska,“ vysvětluje Patrik Danek, člen představenstva X-BIONIC® SPHERE, a.s. a dodává: „Unikátní, víceúčelový komplex, s rozlohou větší než 100 hektarů, nabízí vynikající podmínky pro profesionální i amatérské sporty, relax i zábavu, čímž se řadí mezi nejpozoruhodnější zařízení svého druhu nejen v Evropě, ale i na celém světě.“

The Championship 2019  Foto: x-bionic® sphere, oficiální zdroj

The Championship 2019
Foto: x-bionic® sphere, oficiální zdroj

 

 

Výzva pro amatérské sportovce

Pokud zvládnete přeplavat 300 metrů v 50metrovém bazénu, dojet pohodových 13 kilometrů na kole podél našeho nádherného Dunaje a potom ještě uběhnout zbývající 3 kilometry (pískový a travnatý povrch, asfalt), tak se svým prvním triatlonem můžete začít už v červnu. Speciální disciplína TryAthlon má otevřené registrace do 25. května a je upravená tak, aby jí zvládl pravdu každý. Mimochodem, zapojit se budou moci i ti nejmenší, v disciplíně Kids Run.

The Championship 2019  Foto: James Mitchell/x-bionic® sphere, oficiální zdroj

The Championship 2019
Foto: James Mitchell/x-bionic® sphere, oficiální zdroj

 

Kompletní program The Championship 2019 a možnosti registrace najdete na www.x-bionicsphere.com.

Sportu zdar!

 

Zdroj: x-bionic® sphere

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.