BALMUIR: anglická klasika s finskou invencí

Před několika dny proběhla v Rezidenci Finské ambasády v Praze prezentace současné produktové nabídky luxusní finské značky BALMUIR firmy Wheslyn Group zaměřené na interiérové dekorace a módní doplňky, jimž klasický vzhled, přírodní materiály a vysoká kvalita zpracování otevřely dveře i do královských paláců, Buckinghamský palác nevyjímaje. Na tuzemský trh vstoupila značka před 2 lety prostřednictvím obchodů À la Maison.

a-balmuir-office
Kolekce interiérového dekoru značky BALMUIR zahrnuje předměty do obývacího pokoje, pracovny, koupelny, kuchyně i ložnice. Jedná se mimo jiné o nábytek, stolní textil, lampy, úložné prostory, přehozy, ložní prádlo, ručníky nebo doplňky do kuchyně či pracovny. Tyto produkty dodávají kanceláři nebo Vašemu domovu kultivovaný a sofistikovaný a elegantní nádech. Výrobky BALMUIR často používají také luxusní hotely a restaurace.

Mezi módní doplňky, které značka BALMUIR nabízí, patří především šály, šátky a klobouky. Všechny kolekce, jak zimní, tak letní, nesou přírodní barvy, které jsou okořeněné posledními barevnými trendy. Všechny doplňky jsou kombinací vynikajících materiálu a luxusního vzhledu.

 

Příběh značky

Paní Heidi Jaara založila značku BALMUIR v roce 2007, aby následovala svoji vášeň pro kvalitní materiály a slabost pro tradiční řemeslné umění. Tu v sobě měla zakořeněnou již ze svého domova v dětství. Odtud taky zdědila nadšení pro ruční výrobu nádherných maličkostí, které vnášejí radost do každodenního života.

Heidi dlouho pracovala na nejrůznějších mezinárodních postech v Nokii. Během svých cest si do svého zápisníku psala o všem, co ji nadchlo, a vytvářela tak nápady pro svou vlastní značku. Když potom analyzovala trh, zjistila, že neexistuje žádný koncept podobný tomu, který vymyslela. Po svém odchodu z Nokie se rozhodla věnovat veškerou svou energii tvorbě něčeho perfektního bez jakýchkoli kompromisů. Značku BALMUIR dnes vedou Heidi a Juha Jaarovi.

 

Hodnoty a inspirace

Heidi i její značka pochází ze severního Finska, kde je každodenní život obklopen přírodou. Je to místo, kde se můžeme obdivovat střídání barev podle ročních období. Je to místo, kde zimní oblohu rozsvěcí polární záře, kde se pasou sobi a kde labutě hledají svá hnízda za svitu půlnočního slunce. Je to místo, kde lidé stále věří v dobrotu ostatních a radují se z maličkostí. Poctivost a důvěra ve slovo druhého jsou zde základními kameny správného života. Odtud také značka bere své hodnoty.

Kromě finské divočiny nalézá Heidi inspiraci při svých cestách a s nimi spojeném poznávání zajímavých lidí. Místa jako Paříž, francouzská riviéra, Toskánsko, Lago Maggiore nebo Tokio jí byly velkou inspirací při kreativní tvorbě.

Základní kameny její značky jsou kvalita výrobků, výborný zákaznický servis a vášeň, se kterou vše dělá a vyrábí. Heidi věří, že kvalita bude moderní vždy.

 

Malovýroba

Po zkušenosti z náročného prostředí mobilního koncernu se Heidi rozhodla pracovat pouze s malými rodinnými značkami a dodavatelskými firmami. Od nich mimo jiné očekává vysoké etické hodnoty. Zakládá si na spolupráci s lidmi, kteří sdílejí její životní přístup a cení si poctivosti, důvěry a upřímnosti. Chce tak obchodu přidat lidský nádech s důrazem na vzájemný respekt.

Všechny produkty jsou vyrobeny pečlivě vybranými rodinnými podniky. Hlavními kritérii při výběru dodavatelů jsou co nejkvalitnější řemeslná práce, tradice a schopnost výborně zpracovávat využité suroviny a samozřejmě reputace společnosti. Značka pečlivě sleduje celý výrobní proces počínaje získáním materiálu a surovin. Své dodavatelské společnosti bere spíše jako naše vlastní výrobní oddělení, se kterým pracujeme ruku v ruce na udržení a zlepšování kvality k uspokojení svých zákazníků.

Výrobky značky BALMUIR se prodávají v luxusních buticích a obchodech v 60 zemích světa, v České republice je najdete v obchodech À la Maison. Mezi zákazníky značky patří také několik hlav států, královských rodin a další známé celebrity z Evropy i celého světa.

 

Pouze přírodní materiály

Nápad založit značku BALMUIR se zrodil ruku v ruce s nadšením pro nejlepší přírodní materiály. Proto je jejím cílem přinášet radost a pohodlí zákazníkům právě pomocí výrobků, které vzácné a velice kvalitní materiály perfektně kombinují. „Velmi se pyšníme tím, že nabízíme produkty, které byly vyrobené stejným způsobem jako za časů, kdy se využívalo jen opravdu přírodních surovin. O tom, že je náš produkt vyroben z těch nejlepších materiálů, Vás přesvědčí už první dotek a pohled“, říká Heidi Jaara.

Kožené produkty jsou vyrobeny z prvotřídní buvolí kůže. Ke zpracování jsou vybírány jen ty nejlepší kusy. Kašmírové výrobky pochází z nejlepšího mongolského kašmíru. Ručně pletené a vyráběné mohérové produkty jsou vyrobeny za použití první srsti mladých angorských koz, která garantuje výjimečnou hebkost a teplo.

Lněné produkty jsou vyrobeny z patinovaného 100% evropského lnu. Využívají se tradičních dohotovovacích úprav, aby bylo dosáženo typického starého retro patinovaného vzhledu. Bavlněné výrobky jsou většinou z prvotřídní egyptské bavlny.

Sobí semiš je nejluxusnějším a nejexotičtějším druhem kůže ve Finsku. Jeho kvalita i vzhled jsou velmi unikátní v porovnání s jakoukoliv jinou kůží.

 

Naše douška

Přestože v redakci upřednostňujeme přírodní materiály, u výrobků z kůže jsme při jejich propagaci obezřetní. Pokud by šlo o kůže či kožešiny exotických zvířat či dokonce chráněných druhů, ale i těch, které jsou chovány jen za učelem snobské módní zhýčkanosti, na našich stránkách by nebylo pro takové místo. V případě značky BALMUIR se však jedná o výrobky z kůží zvířat, která jsou v zemích svého původu chována zejména jako jateční, a bylo by tudíž nesmyslné je nevyužít.

Nejsme vegetariáni, zvířat si však vážíme, nebereme jako samozřejmost, že jsou z jejich pohledu nedobrovolnou součástí lidského jídelníčku. Jak říká jeden kolega, nejhorší je, když se například maso vyhodí, protože pak zvíře zemřelo zbytečně. Ze stejného důvodu nám přijde vhodnější, když se z poraženého kusu zužitkuje vše, co jde.

Každý máme k této otázce jiné stanovisko. Zcela opačný přístup volí například výtvarník Jan Brabenec, pro něhož jsou vepřové a hovězí kůže výchozím materiálem. Aby nějak tuto skutečnost kompenzoval, stal se sám vegetariánem.

 

Zdroj: LPK INVEST PRAHA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.