Až se zima přihlásí: Protisněhové háky

Zatím to sice venku vypadá, že zimu jsme letos přeskočili a opět se hlásí jaro, ale nenechme se zmást, zima si na nás ještě vzpomene. Minimálně v horských a podhorských oblastech. A výkyvy počasí, zejména prudké oteplení může být ve chvíli, kdy máme na střeše sněhovou čepici, nebezpečnou záležitostí. Pro nás i kolemjdoucí. Všude tam, kde hrozí sklouznutí masy sněhu ze střechy, bychom ji měli vybavit protisněhovými zábranami. Rychlou montáží na nové i stávající střechy se vyznačují například nové háky QUICK-STOPP z nabídky HPI-CZ.

Protisněhový hák QUICK-STOPP Foto: HPI-CZ, oficiální zdroj

Možností jak zabránit sklouzávání většího množství sněhu ze střechy, a tím i zajistit rovnoměrné rozložení zatížení sněhem na střešních plochách a postupné rovnoměrné odtávání sněhové masy, je více. Pokud zábrany potřebujeme mít na střeše opravdu rychle, třeba na základě dlouhodobější meteorologické předpovědi, kdy přichází varování před očekávaným extrémním sněžením v některém ze zimních měsíců, můžeme vsadit na zmiňované protisněhové háky QUICK-STOPP, které lze díky snadné a rychlé montáži namontovat na střechu takřka na poslední chvíli. Hák se jen nasadí na spodní hranu lehce nadzdvihnuté tašky, poté se hákem pootočí směrem k sobě, až na zadní straně tašky zaklapne zarážka, bránící vypadnutí háku. Ten je navíc extrémně stabilní, jedná se o výrobcem patentovaný výrobek charakterizovaný kvalitou a dlouhou životností.

Nekomplikované upínání na většinu skládaných krytin podtrhuje univerzální použitelnost této novinky. Protisněhový hák QUICK-STOPP je v nabídce HPI-CZ v pěti základních barvách (červená, červeno-hnědá, hnědá, antracit, černá). Lze jej, stejně jako další prvky protisněhové ochrany střechy zakoupit u obchodních partnerů HPI-CZ, případně objednat na webu www.hpi.cz.

 

 

Zdroj: HPI-CZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.