ART BOOKS WANTED International Award: Uzávěrka soutěže již 14.května

O 3. ročníku mezinárodní soutěže jsme informovali přímo z místa vyhlášení, tedy z Designbloku již na počátku loňského října. Nyní chceme společně s organizátory všem zájemcům připomenout, že uzávěrka soutěže se nezadržitelně blíží. Zbývá pouhých 10 dní. Pojďme si ve zkratce shrnout oč v ní běží, co může soutěžícím a zejména pak vítězům nabídnout.

abw__perex2_vizual_abw_2014_01

 

Mezinárodní soutěž s názvem ART BOOKS WANTED International Award, kterou již potřetí pořádá nakladatelství EDITION LIDU, přináší hlavní cenu pro vítěze 1000 € (25 000 Kč), možnost publikovat přihlášenou knihu a prezentaci autorské tvorby na mezinárodních výstavách pro další oceněné a nominované autory.

Samostatné výstavy a prezentace ABW pravidelně probíhají nejen v galeriích, ale také v rámci festivalů umění, designu a knižní tvorby (v ČR např. Designblok 2013 nebo Tabook – festival nezávislých nakladatelů). Nedávná výstava proběhla v rámci prestižního veletrhu Milan Design Week v dubnu 2014.

milan_design_week_2014_39_thumbnail

V minulém ročníku se o ocenění ucházelo 268 projektů od autorů z celého světa. Vítězkou hlavní ceny se stala Yeni Kim ze Seoulu (Jižní Korea) s pop-up knihou City Acrobat. Mezi dalšími oceněnými byli autoři z České republiky, Itálie, Francie, USA a dalších zemí. S vítěznými pracemi se můžete seznámit v předchozím článku.

 

Kdo má v soutěži šanci

Výzva k předkládání přihlášek je otevřena umělcům, ilustrátorům, grafickým designérům, fotografům, spisovatelům, studentům umění a designu. Nově také nezávislým nakladatelům, muzeím a dalším kulturním organizacím.

Do soutěže lze přihlašovat autorské knihy, originální komiksy, ilustrované povídky, knihy pro děti, fotografické katalogy, interaktivní knihy využívající elektronická média (PC, epub, iBooks, aplikace apod.). Mezinárodní porota bude zasedat v Praze a bude složena z kurátorů, umělců, editorů a dalších odborníků na knižní kulturu, umění a design.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost prezentovat svou tvorbu.

Více informací a odevzdání přihlášky:
abw@editionlidu.com
www.artbookswanted.com

 

ART BOOKS WANTED a jeho rodiče

O vyhlášení nového ročníku soutěže v rámci přehlídky Designblok a jejím organizátorovi nakladatelství EDITION LIDU si můžete přečíst tady.

 

 

Zdroj: EDITION LIDU

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.