Americké retro

Pokud se rádi díváte na staré americké filmy nebo se vám líbí dobové plakáty a reklamní cedule, pak by mohla být volba stylových kuchyňských spotřebičů předem jasná. Kultovní značka KitchenAid, která zůstává i po téměř století existence nejen americkou ikonou v segmentu kuchyňských spotřebičů, totiž umí skvěle zkombinovat krásu tradičních tvarů s nejmodernějšími technickými inovacemi.

 

artisan_foodprocessor_perex

 

Samotný vzhled by u pomocníků, kteří musí v kuchyni zastat pořádný kus práce, stačil pramálo. Pro spotřebiče KitchenAid je však typická robustní kovová konstrukce zajišťující odolnost a stabilitu, vysoká funkčnost a výkon. Tedy přesně ony tři nejdůležitější vlastnosti, které od tohoto typu výrobků zákazník očekává.

 

Posily řady Artisan

Oblíbená řada spotřebičů se nyní rozšířila o další čtyři přírůstky. Pojďme si je postupně představit. Dnes to budou dva skuteční pracanti.

 

Food processor KitchenAid Artisan 4 l

Tento velkoobjemový pomocník o objemu 4 l se vznosně působícím názvem není ničím jiným než výkonným kuchyňským robotem. Jediným stiskem tlačítka se pustí do krájení, sekání, drcení, strouhání, rozmělňování, míchání, samozřejmě za použití odpovídající části bohatého příslušenství.

Robot je vybaven novým revolučním ExactSlice systémem, prvním externím ovladačem nastavení tloušťky plátků od silných až po extra tenké (1 až 6 mm) bez nutnosti výměny krájecího disku. Originálně tvarované nože a dvě optimalizované rychlosti umožňují krájení přesných plátků a precizní práci s tvrdými i měkkými surovinami, takže bez problémů nakrájí třeba i zralá rajčata nebo vařená vejce. Speciální kráječ kostiček dá ovoci, zelenině či sýrům perfektní tvar. Ultra široká plnící trubice umožňuje vkládat  suroviny různých velikostí v horizontální i vertikální poloze.
Poklop i nože s ultra těsnícím kroužkem a uzamykacím systémem zabraňují rozstřikování a vytékání potravin z mísy.

Robustní jednotka z litého kovu je stabilní a odolná. Vysoce výkonný 650 W indukční motor zaručuje spolehlivý a tichý chod. K robotu patří pracovní mísa o objemu 4 l, přípravná mísa o objemu 2,4 l a mini mísa o objemu 1 l, součástí standardního příslušenství je např. kotouč na hranolky, parmezán, led, lis na citrusy, hnětač na těsto či šlehač na vejce. Ke skladování slouží kompaktní kufřík.

 

artisan_foodprocessor_4l_14290-kc

Food processor KitchenAid Artisan 4 l je nabízen v šesti barvách. Záruka je poskytována 20 let na motor a 3 roky na díly.

 

Bezdrátový tyčový mixér KitchenAid Artisan

Důmyslné tyčové akumixéry KitchenAid s ikonickým designem, variabilní rychlostí, silnými čepelemi a výjimečným výkonem lze přirovnat ke kouzelnické hůlce s níž je možné bez omezení přívodním kabelem míchat polévky přímo v hrnci na varné desce, vyrábět pyré, mléčné koktejly, sekat ořechy nebo zeleninu, drtit led.

Tyčový mixér pohání výkonný, ale tichý střídavý motor s pěti rychlostmi. Nerezový nástavec disponuje výměnnou nožovou hlavou: nože profilu S, plochý napěňovací a hvězdicový profil, odnímatelným ochranným krytem proti poškrábání nádobí při práci v hrnci. Druhý nástavec je opatřený metlou pro rychlé našlehání smetany nebo bílků.

Nabízí se ve dvou provedeních, a to v základní verzi se dvěma nástavci a mixovací nádobou nebo s bohatým příslušenstvím, vždy s 12V Li-Ion baterií a kompaktní nabíječkou. Výhodou bezdrátového tyčového mixéru KitchenAid Artisan mixéru je snadná manipulace, pohodlné skladování a ergonomický design s úchytem na pověšení.

 

handblender-tycovy-mixer

Na výběr je červená nebo černá barva. Záruka je poskytována 3 roky.

 

Zdroj: Potten & Pannen – Staněk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.