Aktuálně z festivalu La Película

V úterý jsme vás informovali o zahájení Festivalu španělsky mluvících filmů La Película v pražském kině Světozor. Dnes bude zahájena brněnská přehlídka, v pondělí další dvě. O tom, co letošní ročník přinesl i o rozšíření projekce se dočtete v následujících řádcích.

almodovar_penelope_cruz_antonio_banderasl

Penélope Cruz a Antonio Banderas v Almodóvarově snímku Rozkoš v oblacích Foto: La Película, oficiální zdroj

 

„Letošní Película ukazuje proměnu současné španělské kinematografie. I tu zasáhla tamní ekonomická krize. Překvapivě neklesl počet natáčených snímků, ale jejich rozpočty. U mnoha titulů festivalového programu tak vidíme citelnější příklon k nízkorozpočtovým produkcím a větší důraz na autenticitu, přítomnost. Také to je jedením z rysů letošního Festivalu španělských filmů,“ říká jeho dramaturg David Čeněk.

 

Projekce navíc

Některé z festivalových projekcí v kině Světozor jsou již vyprodány, proto se organizátoři rozhodli přidat jednu projekci snímku Německý doktor – Wakolda. Film argentinské režisérky Lucíi Puenzo, vyprávějící o životě jednoho z největších nacistických zločinců po jeho útěku do Jižní Ameriky, bude na programu i v pátek 21. února od 22.30 hodin.

 

Republikové přehlídky

Ve čtvrtek 20. února ovládne španělština i plátna brněnského kina Scala. Slavnostní zahájení bude patřit historickému dramatu o madridském povstání v 18. století Esquilache. Po čtyři dny si bude brněnské filmové publikum moci vybírat z bezmála desítky snímků, mezi nimiž nechybí největší magnety festivalu. V pondělí se filmová přehlídka přesune do hradeckého Bia Central a ostravského Minikina, kde setrvá až do středy 26. února.

logo-la-pelicula

 

Trailery k vybraným filmům

Čtvrté patro

Německý doktor – Wakolda

Pohroma

Rodinné návštěvy

Rozkoš v oblacích

Snění a ticho

 

Předprodej vstupenek

Vstupenky je možné rezervovat v předprodeji na internetových stránkách nebo zakoupit v pokladnách jednotlivých kin za cenu od 80 do 110 Kč. Kompletní program je k dispozici na www.lapelicula.cz a na https://www.facebook.com/LaPeliculaCZ.

 

Zdroj: La Película, Smart Communication

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.