Ájurvédské kuchařky poradí se správným stravováním

Zdravá strava je jedním z hlavních témat ve společnosti. Na co ovšem mnozí při honbě za fenoménem zdravého stravování zapomínají, je vyváženost stravy. Častou „brzdou“ ve snaze o správné stravování a vaření pak bývá i pocit, že dodržování určitých stravovacích návyků je příliš složité, vynořují se obavy z toho, že „indicky“ laděná jídla s aromatickým kořením nebudou chuťově vyhovovat celé rodině. Trojice kuchařek nazvaná Ájurvéda evropskou cestou pomáhá právě s tím, jak proniknout do tajů ájurvédské gastronomie, i když jsou naše zvyky i chutě ´ pevně zakotveny v evropské kuchyni.

Ájurvédské kuchařky Foto: Zdraví v harmonii, oficiální zdroj

Na mottu „jsme to, co jíme“ je více pravdy, než jsme si ochotni připustit. Přitom mnohdy není nutné kompletně překopat své stravovací návyky, ale jen učinit několik drobnějších změn, a náš zdravotní stav, ale i množství energie se výrazně zlepší. Jednou z cest, jak se dostat do formy a využívat sílu potravin, které našemu typu (dóše) dělají dobře je ájurvéda. Ta však některým lidem nemusí sedět pro své indické druhy koření a specifickým chutím, na které nejsou všichni zvyklí. A právě zde se zrodil nápad ájurvédské terapeutky Terezy Lindauerové a její australské kamarádky, výborné kuchařky Nadii Babicka na sepsání kuchařek Ájurvéda evropskou cestou. Tři sešity jsou věnovány jednotlivým dóšám a velmi jednoduchou a přehlednou formou představí kaphám, pittám i vátám jídelníček na celý týden a budou inspirací všem, kteří by se rádi stravovali podle pravidel ájurvédy, ale zároveň tak trochu po evropsku.

Ájurvédské kuchařky, ukázka z obsahu knížek Foto: Zdraví v harmonii, oficiální zdroj

 

Chtěly jsme zkrátka přiblížit pravidla ájurvédy jednotlivým dóšám, ale po evropsku. Tak, aby byly dodrženy zásady ájurvédy a zároveň byla jídla méně aromatická, více v duchu evropské kuchyně, na kterou jsme zvyklí.“, vysvětluje ájurvédská terapeutka Tereza Lindauerová a dodává: „Jedná se vlastně o tři sešity, které jsou koncipovány jako kuchařka na celý týden. Tedy sedm snídaní, sedm obědů (polévka a hlavní chod) a sedm večeří – co sešit, to jedna dóša. Kromě receptů naleznou čtenáři také další cenné a praktické rady, ale především uvidí, že stravovat se podle ájurvédy není žádná velká věda.

Jednotlivé sešitové kuchařky stojí 120 Kč a jsou k dostání na webu

 

 

Zdroj: Zdraví v harmonii

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.