48. Májová výstava skalniček je za dveřmi

Téměř půl století těší Pražany i návštěvníky z celé republiky i ze zahraničí rozkvetlé zahrady vedle Faustova domu na Karlově náměstí, které se vždy v květnu promění na ráj skalničkářů a vnesou tak co centra hlavního města kus divoké přírody hýřící barvami a vůněmi. Největší klubová výstava skalniček, hájních rostlin, azalek a rododendronů, dřevin a jiných často velmi vzácných a málo pěstovaných rostlin nebude chybět ani letos. Začíná již ve středu 10. května.

Májová výstava skalniček Oficiální zdroj: KSP

 

Po březnové jarní výstavě, která přibližuje po zimě se probouzející přírodu, přichází v pořadí druhá a co se kvetoucích rostlin týče nejvelkolepější výstava Klubu skalničkářů Praha v roce – Májová. Probíhat bude od 10. do 26. května, denně od 9 do 18 hodin.

Součástí výstavy je soutěž o Cenu návštěvníka.

Chybět nebude ani oblíbená samoobsluha výpěstků členů klubu, kterou berou útokem zejména zájezdy zahraničních skalničkářů. Prodejní nabídka  je sice průběžně doplňována, ale pokud si chcete pořídit do své zahrady nebo třeba jen na městský balkón zajímavou a ne zcela běžnou rostlinku, s návštěvou výstavy příliš neotálejte. Výhodou je, že necháte-li si u prodejního pultu orazítkovat vstupenku, můžete se na výstavu v jejím průběhu kdykoliv vrátit, samozřejmě, když se touto vstupenkou prokážete. Nejste-li skalničkáři tělem i duší, s výběrem rostlin, ale i s potížemi s pěstováním vašich rostlin vám poradí zkušené členky a členové klubu.

 

Více informací o tom, co je na výstavě k vidění, přineseme po jejím zahájení.

Aktuální informace můžete sledovat na webu KSP a na jeho FB.

 

 

Zdroj: KSP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.