4.4. Mezinárodní den mrkve

Možná vám to přijde stejně úsměvné, jako mně, když jsem se o tomto netradičním svátku dověděla, ale nejde o žádný vtip. I zelenina prostě má své dny. Ostatně proč ne, když jsou slavnosti třeba piva, které na rozdíl od mrkve zrak kalí.

Mrkvové želé: Datum Dne mrkve Foto: Neovize, oficiální zdroj

Mezinárodní den mrkve vznikl v roce 2012 a společně s Českou republikou jej uznávají také ve Francii, Itálii, Švédsku, Rusku, Austrálii, Velké Británii a Japonsku.  V podstatě po celém světě se tak na začátku apríla konají do oranžova zbarvené party, happeningy a mejdany na oslavu této oblíbené kořenové zeleniny.  Jen v České republice se ročně vypěstuje na 100 000 tun mrkve – to už je dobrý základ pro pořádnou party.

Dort ke Dni mrkve Foto: ©Ablestock.com/Neovize, oficiální zdroj

Dort ke Dni mrkve
Foto: ©Ablestock.com/Neovize, oficiální zdroj

 

 

Jak se slavilo v letech minulých

Od roku 2014 je každoročně den mrkve pod patronátem očních klinik DuoVize a NeoVize. „Je to ideální příležitost potvrdit, nebo vyvrátit největší mýty o očích, včetně toho o mrkvi,“ vysvětluje princip celé akce primářka klinik DuoVize MUDr. Lucie Valešová.

Mrkev je ohromně chutná a zdravá zelenina, která je v mnoha směrech prospěšná lidskému organizmu. Ale to, že zlepšuje náš zrak, to je velmi rozšířený a oblíbený mýtus. Aby si člověk uchoval dobré vidění, chroupat mrkev rozhodně nestačí. Opravdu musí přijít k nám do ordinace, ideálně jednou ročně na preventivní prohlídku. A právě proto, abychom uvedli na pravou míru to, jak to s tou mrkví je, převzali jsme nad Mezinárodním dnem mrkve v České republice patronát,“ uvádí marketingová managerka klinik NeoVize a DuoVize Lenka Tuzová a popisuje: „Například loni jsme Dne mrkve slavili akcí MrkvoVize, kdy se lidé na podporu dětských pacientů na očním fotili s kolečky mrkve na očích. Rok před tím jsme zase do povědomí veřejnosti uvedli nově objevený lidský druh homo carrotens a v roce 2013 jsme nechali vyrůst mrkve na stromech v Praze i Brně.“

Den mrkve 2015 Foto: Neovize, oficiální zdroj

Den mrkve 2015
Foto: Neovize, oficiální zdroj

 

 

Mrkev pro zdravé oči? Ne tak docela…

To je nejznámější mýtus. Ono staré dobré „papej mrkvičku, ať máš zdravé oči a dobře vidíš“. Mrkev je sice významným zdrojem provitamínu A, který zlepšuje stav pleti a vyživuje sítnici. Ale určitě nevyřeší žádné oční problémy. „Hodně lidí se mylně domnívá, že když bude jíst hodně mrkve, brýle nebude potřebovat. S dioptrickými vadami oka však konzumace mrkve vůbec nesouvisí. Mrkev je bohatá na vitamín A (podobně jako mléko, sýr nebo vajíčka), který vyživuje sítnici. Nepřímo tak pomáhá kvalitnímu vnímání zrakového vjemu na sítnici. Podobnou službu nám poskytují i další zraková barviva (flavonoidy, zeaxantin a lutein nacházející se v zelené listové zelenině a kukuřici). Také nenasycené Omega 3 mastné kyseliny v rybím oleji,“ vysvětluje Doc. Šárka Skorkovská, primářka brněnské Oční kliniky NeoVize. A dodává: „Bohužel to nefunguje tak, že když člověk schroupe každý večer jednu nebo dvě mrkve, udrží si ostrý zrak až do stáří. O zrak se musíme starat ve spolupráci s očním lékařem a na pravidelné prohlídky chodit alespoň jednou ročně.“

 

V čem tedy mrkev dobrá JE?

Herbář z roku 1899 uvádí, že mrkev „se přidává do náhražky kávy cichorie, připravuje se z ní sirup užívaný proti kašli a jiným neduhům prsním. Požívati mrkev radí se ženám těhotným; účinkuje prý na pud pohlavní. Dítky, které mají škrkavky, ať na lačný žaludek jedí mrkev. Vředy rozežírající léčí se náplastí, jež záleží z tlučené nati mrkvové a medu“.

Mrkev je výborným pomocníkem v boji proti zánětům a toxinům. Jedna porce mrkvového salátu denně pomáhá tělu přirozeně nastartovat detoxikační proces. Vědecké výzkumy už v 70. letech minulého století potvrdily, že jedna středně velká mrkev denně pomáhá zmírňovat zánětlivé procesy, upravovat hladinu hormonů a činnost jater. Syrová mrkev je bohatá na obsah unikátních druhů vlákniny, která pomáhá tělu lépe se zbavovat toxinů.

Mrkev funguje také jako přírodní solárium, když z ní chcete vytěžit co nejvíce betakarotenu a lépe se opálit, tepelně ji zpracujte. Při chroupání syrové mrkve se nám do těla vstřebají pouze 3%, vařená či dušená mrkev na oleji ze sebe uvolní až 39% betakarotenu. Ovšem i zde s mírou, mrkev ve velkém množství a to třeba i ve fotmě zeleninové šťávy nejenže podle výzkumů může škodit pleti, ale dokonce i když spíše krátkodobě negativně ovlivnit zrak. Začne se totiž chovat toxicky. A to je škodlivé nejen pro lidi, ale třeba i pro domácí mazlíčky.

 

Trocha historie

Historie divokých předků dnešní mrkve sahá na území dnešního Afghánistánu. První mrkev, která spatřila světlo světa, byla fialová a hořká. Zpočátku se pěstovala pro lékařské účely. V 10. století ji naši předkové používali při ulehčení porodu. Svou „kariéru“ v Evropě začala mrkev s oranžovými kořeny. Vyšlechtili ji Holanďané v 17. století a až za dalších sto let se rozšířila do celé Evropy.

Recepty jako mrkvový džem či mrkvový koláč prý vznikly během druhé světové války v Anglii, a to na základě doporučení vlády konzumovat mrkev.

 

Jak se bude slavit letos?

A jak tedy uctít oblíbenou kořenovou zeleninu v letošním roce? Oslava Dne mrkve by měla zahrnovat mrkvové jednohubky, dorty a saláty. Jako nápoj se doporučuje servírovat džus nebo drinky doplněné o mrkvovou šťávu. Nepřehlédnutelnou úlohu hraje v tento den tematický dress code. Vášniví milovníci mrkve si obstarávají speciální kostýmy ve tvaru mrkve nebo oranžový frak a zelený klobouk. Pokud se na mrkvový kostým zrovna necítíte, postačí co nejvíce oranžové barvy na oblečení a doplňcích.

Den mrkve zapijte mrkvovou šťávou Foto: ©bit24 - Fotolia/Neovize, oficiální zdroj

Den mrkve zapijte mrkvovou šťávou
Foto: ©bit24 – Fotolia/Neovize, oficiální zdroj

 

 

Zdroj: Den mrkve, DuoVize a NeoVize

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.