3 tipy na hladkou a krásnou pokožku

Se slunečnými dny se mění i šatník, oblečení nás více odhaluje. Dokonale hladké nohy se stávají vizitkou každé dámy. Kromě nich nesmíme nezapomínat i na třísla, která by v plavkové sezóně měla být vždy dokonale “vyhlazená“. Poradíme vám proto pár triků jak získat hladkou pokožku.

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Holení vede

Nejpopulárnějším způsobem zbavování se chloupků je holení. Je to rychlá a velice účinná forma. „V letním období byste si měly nohy holit večer, abyste čerstvě podrážděnou pokožku nevystavovaly slunci, protože vám mohou naskákat nepříjemné pigmentové skvrny. Po holení nepoužívejte přípravky s alkoholem (deodoranty) a ovocnými kyselinami, po kterých oholená pokožka pálí a je podrážděná,“ radí Iveta Slavíková z internetového obchodu Krása.cz. Na holení žiletkou není vhodné klasické mýdlo, ale speciální holící gely, nejlépe s výtažkem z Aloe Vera. Na zklidnění kůže je dobrý např. Tea Tree Oil, který má antiseptické účinky. Jakmile se chloupky neoholí na jeden tah, nastal čas vyměnit žiletku.

 

Sexy třísla

Na odstraňování chloupků v oblasti bikin se nejlépe hodí vosk nebo depilační krémy. Pokožka je zde velmi citlivá, používat žiletku v tomto případě není úplně vhodné. „Depilační krém chloupky rozpouští a pro jemnou pokožku kolem třísel je ideální. Před a po depilaci si třísla omyjte antibakteriálním mýdlem. To slouží jako prevence zanícení,“ pokračuje v radách Iveta Slavíková. Vosk je ideální pro dámy, kterým dorůstají chloupky rychleji. První aplikace bude malinko bolet, ale chloupků se zbavíte na celé tři týdny. Při dalších aplikacích vosku si na mírnou bolest navíc rychle zvyknete. Dobrým trikem je, posypat si před použitím vosku pokožku dětským pudrem. Vosk pak na kůži lépe drží. V dnešní době je již mnoho kvalitních přípravků pro domácí pohodlnou epilaci voskem, takže nemusíte chodit ani do kosmetických salónů.

 

Jak na zarostlé chloupky

Pokud trpíte na zarůstání chloupků, holte je po směru růstu. Zabere to sice více času, ale odměnou vám bude pokožka s minimem zarostlých chloupků. Dobrým řešením je také epilace cukrovou pastou, která je hypoalergenní a zamezuje zarůstání. Její aplikace je navíc méně bolestivá, než klasický depilační vosk. Vhodným doplňkem je také dva až tři dny po holení nebo depilaci udělat na nohách peeling.  Buď peelingovým gelem, lufou nebo lze použít i suchý ručník. Na našem trhu existuje rovněž spousta přípravků proti zarůstání chloupků. Pokud již najdete nějaký ten zarostlý chloupek, tak ho vždy odstraňte vydezinfikovanou pinzetou. Na kůži můžete aplikovat také pár kapek olivového oleje, který pokožku dobře vyživí.

Text: Iveta Nebesařová, Zuzana Ottová

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.