15. ročník Metropolitního léta hereckých osobností zahájil předprodej

Letošní ročník divadelní přehlídky Metropolitní léto hereckých osobností, který proběhne od 21. června do 31. srpna. nabídne rekordních 92 představení. Tradiční přehlídku na Letní scéně Vyšehrad zahájí premiéra klasické francouzské situační komedie Georgese Feydeaua Brouk v hlavě. Chybět samozřejmě nebudou ani osvědčené tituly z minulých let. Pořadatel, Divadlo Studio DVA již zahájilo předprodej vstupenek na jednotlivá představení.

Metropolitní léto hereckých osobností: Brouk v hravě Oficiální zdroj:

Režie premiérového Brouka v hlavě se ujal zkušený Milan Schejbal, který již s divadlem spolupracoval na úspěšném Poprasku na laguně. Nejhranější dílo francouzského dramatika patřící mezi nejslavnější situační komedie všech dob režisér obsadil vskutku hvězdně. Vedle Filipa Blažka, Jitky Schneiderové a Romana Štabrňáka se dále objeví Michal Slaný, Štěpán Benoni, Berenika Kohoutová, Jiří Ployhar, Mojmír Maděrič, Anna Fixová, Lucie Pernetová, Petr Pěknic a mnoho dalších.

Co mají společného téměř dokonalý manžel pan Champboisy s poněkud slaboduchým hotelovým sluhou Boutonem a jak dopadnou záletníci a čím budou potrestáni se diváci dozví v rámci pětadvaceti večerů. Přesně tolik repríz je pro Letní scénu na Vyšehradě přichystáno. Poté se hra přesune, jako již tradičně, na jeviště divadla Studio DVA.

 

Jiný pohled
Další novinkou, kterou jistě diváci ocení, jsou úpravy vyšehradského hlediště. „Máme radost, že z důvodu zlepšení diváckého komfortu byly právě započaty práce na úpravách Letní scény, které spočívají především v zajištění nových laviček. Pěvně věříme, že bude vše do začátku našeho letního hraní dokončeno a divákům tak v rámci číslované zóny budeme moci nabídnout tolik žádané sezení s opěrátkem,“ uvádí producent přehlídky Michal Hrubý a dodává: „I z tohoto důvodu bude také spuštěn prodej pouze na část hlediště. Další místa, převážně v nečíslované zóně, budou uvolňována do prodeje postupně, podle aktuálního vývoje prací.“

Na vylepšenou Letní scénu se mohou návštěvníci vypravit kromě premiérového titulu také na 11 hitů z repertoáru divadla Studio DVA. Na Vyšehrad se z Václavského náměstí přesunou nejúspěšnější inscenace z nabídky. Chybět mezi nimi nebudou hry Patrika Hartla 4 sestry a Hovory o štěstí mezi čtyřma očima, ale také další vztahové komedie Vše o mužích či Kutloch aneb I muži mají své dny. Na repertoáru je dále i italská komedie Carla Goldoniho Poprask na laguně. Svoji stand-up comedy Celebrity pod širým nebem uvede i Ondřej Sokol. Vyšehrad bude letos hostit také Karla Rodena a Janu Krausovou. Ti zde odehrají kultovní představení Otevřené manželství, oblíbenou komedii Sex pro pokročilé a její volné pokračování Vzhůru do divočiny. Na tři večery se vrátí i jejich zderniérovaná francouzská komedie O lásce.

Metropolitní léto hereckých osobností: Jana Krausová a Karel Roden ve hře O lásce Foto: Pavel Kolský/Studio DVA divadlo, oficiální zdroj

Metropolitní léto hereckých osobností: Jana Krausová a Karel Roden ve hře O lásce
Foto: Pavel Kolský/Studio DVA divadlo, oficiální zdroj

 

Diváci se v rámci přehlídky dočkají i 14 repríz hitu loňského léta Líbánek na Jadranu, které budou až na tři reprízy z kapacitních důvodů odehrány v kamenném divadle. Jednou z výjimek bude uvedení této stále vyprodané komedie Patrika Hartla v historických kulisách nádvoří romantické Tvrze Divice, kde divadlo Studio DVA otevírá svoji další Letní scénu. Zažít pravou atmosféru divadla pod širým nebem zde bude možné letos po čtyři večery. „Po kladných ohlasech rozšiřujeme naše hraní na otevřených scénách také na Lounsku. Na Tvrzi Divice jsme s velkým úspěchem hráli již v loňském roce, a proto jsme se rozhodli zavítat sem tentokrát na více večerů,“ dodává producent Léta hereckých osobností.

 

A ještě něco navíc

Již poosmé jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem. Hrát se bude také na domovské scéně na Václavském náměstí, kde se mimo jiné uskuteční pátý ročník Léta slovenských hvězd. Letošní novinkou je otevření další letní scény. Na Tvrzi Divice nedaleko Loun budou odehrána čtyři představení.

Již pátým rokem bude naopak kamenné divadlo patřit Létu slovenských hvězd. Přehlídka bratislavských divadelních souborů se uskuteční v druhé polovině srpna (20. – 31. 8.). Program slibuje šest představení, z toho dvě premiéry, ve kterých se mohou diváci těšit na taková jména slovenského divadla, jakými jsou Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová, Milan Kňažko, Zdena Studenková, Kamila Magálová, Milan Lasica a mnoho dalších.

Partnerské Štúdio L+S uvede v pražské premiéře Staré dámy s Kamilou Magálovou a Zdenou Studenkovou a také komedii Život na trikrát.  Po loňském úspěchu i letos Divadlo GUnaGU přiveze Herečky (miluj blížneho svojho) se Zuzanou Kronerovou v hlavní roli a také Lásku & terpentín, v němž exceluje Milan Kňažko. Chybět nebude ani Odvrátená strana mesiaca v titulní roli s Emílií Vášáryovou.

 

Vstupenky

Pro vstupenky můžete zamířit do Studia DVA v Paláci FÉNIX na Václavském náměstí 56. Další informace najdete na stránkách www.studiodva.cz

 

Zdroj: Studio DVA divadlo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.