10 rad pro klidné cestování s dětmi

Jak asi potvrdí každý rodič, cestovat s dětmi je někdy hodně náročné. Zejména cesta autem nebo autobusem, kde není prostor pro přirozený pohyb, děti velmi brzy znudí. Svůj systém,  jak cestování zvládnout v pohodě, má maminka čtyř dětí Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík. Ochotně se o své zkušenosti podělí i se čtenáři. K tomu přidáváme sedm vychytávek, které se vyplatí na cestu přibalit.

Senzor ReimaGO®   Foto: www.skibi.cz, oficiální zdroj

Senzor ReimaGO®
Foto: www.skibi.cz, oficiální zdroj

 

 

10 rad zkušené matky

 

1. Pokud víte, že dětem bývá při cestování špatně, můžete vyzkoušet homeopatika nebo léky proti kinetóze. V lékárnách jsou volně k dostání i speciální lízátka a žvýkačky proti nevolnosti. Skvělé jsou i zázvorové tabletky.

 

2. Některé dítě lépe zvládá cestu s prázdným bříškem, jinému právě hlad způsobuje nevolnost. Jde o to vyzkoušet, co vaší ratolesti nejlépe vyhovuje.

 

3. Jídlo na cestu musí být nekomplikované – kukuřičné tyčky, máslové sušenky, dětská výživa, ale také nějaké pamlsky – sušené ovoce, tyčinky.

 

4. K základní cestovní výbavě patří pití, vlhčené ubrousky, voda a žínka na omývání obličeje, základní lékárnička, lehká deka, náhradní oblečení, sáček na odpadky…

 

5. Vše s dětmi sdílejte. Povídejte si s nimi, kam jedete, jak dlouho to bude trvat. U malých dětí použijte jejich slovník: „Zastávka bude dlouhá jako dva Večerníčky…“

 

6. Starší děti milují mapy, na nichž mohou sledovat, kam jedou. Naučte je vyhledávat souřadnice, vysvětlete jim, kde najdou vzdálenosti, jak se značí řeky apod.

 

7. Nezapomeňte na hry (magnetické, karty, kostky), omalovánky, sešity s nálepkami, papír, tužka, knížka, molitanový míček. Hodně nervů ušetří i tablet. Nezapomeňte ale na nabíječku.

 

8. Osvědčilo se přibalit jednu novinku, která se postará o příjemné rozptýlení. Dobrou službu udělá nově zakoupená hra, kniha nebo CD.

 

9. Pokud cestujete autem, počítejte s častými přestávkami. Běžná čtyřhodinová cesta se s dětmi většinou protáhne až na 6 hodin.

 

10. I když máte spoustu starostí, snažte se vyrazit na cestu s dobrou náladou. Pokud budete nenaladění a nervózní, přenese se nepohoda i na ostatní účastníky zájezdu.

 

 

7 tipů na dětské vychytávky na cesty

 

Zvíře pod hlavou: Potěšte nejmenší cestovatele a přibalte jim na výpravy dětský cestovní podhlavník Acronc.  Je roztomilý, měkký, plněný polyesterovými kuličkami a vybírat můžete z designu žirafa, tučňák nebo beruška. Využijete ho v krosně i v autě.

Ke koupi za 299 Kč.na www.4camping.cz.

Dětský cestovní podhlavník Acronc- žirafa Foto: www.4camping.cz, oficiální zdroj

 

 

Dětský kapsář do auta pro malé dobrodruhy: Dětský kapsář do auta Lassig ze série Wildlife – růžový s motivem slona a modrozelený s želvičkou – zaručí, že si děti můžou vzít s sebou na cestu vše potřebné a navíc budou mít věci hezky srovnané.  Díky kapsáři budou mít malí cestovatelé všechny důležité věci po ruce.

Za 819 Kč. na www.skibi.cz.

Dětský kapsář do auta Lassig ze série Wildlife  Foto:  ©Mara Monetti www.skibi.cz, oficiální zdroj

Foto: ©Mara Monetti www.skibi.cz, oficiální zdroj

 

 

Příběhové knihy na cesty: Knihy STIKI BOOK umožní vytvářet pokaždé jiné příběhy o princeznách, dinosaurech, zvířátkách nebo pracovních strojích. Vaše dítko je vždy vybaveno 100 ks znovu odnímatelnými tematickými samolepkami, které umisťuje do propracované scenerie. Tato didaktická hračka podporuje dětskou kreativitu, rozvoj myšlení a jemné motoriky. Vybírat můžete z motivů: dinosauři, zámek pro princezny, svět nebo na stavbě. Prodává je www.aladine.cz za 169 Kč.

Knihy STIKI BOOK  Foto:  www.aladine.cz, oficiální zdroj 

 

Edukativní batůžek: Do batůžků Affenzahn nejenže děti sbalí vše potřebné, ale jsou zároveň edukativní hračkou. Představují zvířátka, jejichž tlapky jsou zakončeny suchými zipy, takže je děti můžou rozpohybovat a připínat do různých pozic. Originálním a vtipným nápadem je i vytahovací jazyk, sloužící zároveň jako visačka pro uvedení jména, který – stejně jako snadno otvíratelné přezky – pomáhá k rozvoji jemné motoriky už u těch nejmenších dětí. Vybírat můžete dětem z těchto kamarádů: Přemýšlivý tygřík Timmy, moudrá sova Olivie, růžová zaječice Rozalie, které jsou určené malým dětem, prodává www.skibi.cz za 980 Kč. Větším dětem jsou pak určeny batůžky hravý dráček Danny nebo tygr Theo za 1 380 Kč.

Edukativní batůžek Affenzahn  Foto: www.skibi.cz, oficiální zdroj 

 

Skladné pití: Skládací hrnek Light My Fire Pack up Cup zabaví děti a vám na cestách ušetří spoustu místa. Po vypití obsahu ho lze snadno složit, děti se tím zabaví a ještě je naučíte citu pro ekologii, protože hrnek je vyroben z ušlechtilých plastů bez příměsi BPA. Obsah hrnku je 260 ml a díky víčku vydrží nápoj uvnitř dostatečně dlouho teplý.

Koupíte ho na www.4camping.cz za 168 Kč.

Skládací hrnek Light My Fire Pack up Cup  Foto: www.4camping.cz, oficiální zdroj

 

 

Senzor, který motivuje děti k pohybu: Senzor ReimaGO®  dáte dítěti na výletě do kapsy, data o jeho pohybu se načítají do mobilu, a když si splní svou „dávku pohybu“, může si třebas i v autě na chvíli zahrát na mobilu krátkou edukativní hru, která mu ukazuje jeho pokroky i nastřádané odměny za aktivitu. Rodiče mají v aplikaci vlastní zobrazení, kde mohou sledovat úroveň pohybu a nastavovat cíle a odměny pro děti. Senzor koupíte i v podobě náramku, na který se připne. Senzory ReimaGO®. 

Na www.skibi.cz za 1 099 Kč.

Senzor ReimaGO®   Foto: www.skibi.cz, oficiální zdroj

 

 

Aby teenagerům nedošla šťáva: Větší děti, které se v autě chtějí zabavit pomocí mobilního telefonu, ocení power banku Doca 2600 mAh, která je jednou z nejmenších na trhu a je určena pro nabíjení mobilních telefonů. Digitální displej zobrazuje procento nabití, je chráněna před přehřátím, totálním vybitím, nebo přepětí. Zařízení zvládne nabíjet samo sebe a zároveň i další zařízení.

K dostání na www.4camping.cz za 279 Kč.

 Power banka Doca 2600 mAh Foto: www.4camping.cz, oficiální zdroj 

 

 

 Zdroj: Juklík, www.4camping.cz, www.aladine.cz, www.skibi.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.